Prowadzeni przez trenera Matthiasa Zollnera gliwiczanie w dotychczas rozegranych spotkaniach w Energa Basket Lidze ponieśli na wyjeździe komplet porażek. Wczorajsze, piąte spotkanie na parkiecie rywali w sezonie 2020/2021 okazało się być przełomowe.

Od początku spotkania z Treflem Sopot na parkiecie lepiej prezentowali się gliwiczanie, którzy dzięki skutecznej obronie i wysokiej skuteczności w ataku wygrali pierwszą kwartę różnicą osiemnastu “oczek” (14:32). Obraz gry w drugiej części spotkania wyrównał się i ostatecznie minimalnie lepsi okazali się w niej miejscowi (31:29). Na przerwę obydwa zespoły schodziły jednak przy szesnastopunktowym prowadzeniu GTK (45:61).

Po zmianie stron do dobrej gry z pierwszej kwarty wrócili goście, którzy powiększyli przewagę i przed decydującą odsłoną prowadzili 59:83. W ostatniej kwarcie meczu wydarzenia na boisku nie uległy zmianie, a wyraźnie lepsi tego dnia gliwiczanie jeszcze bardziej powiększyli swoje prowadzenie triumfując ostatecznie różnicą trzydziestu punktów (80:110).

Na wyróżnienie w barwach gliwickiego zespołu zasługują Jordon Varnado i Terry Henderson Jr., którzy rzucili łącznie dla zwycięskiego zespołu 60 punktów.

Gliwiczanie, którym wyraźnie “leży” parkiet w Sopocie, bowiem odnieśli tam trzecie zwycięstwo w czwartym rozegranym meczu z 16 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 4. miejsce.

Trefl Sopot – GTK Gliwice 80:110 (14:32, 31:29, 14:22, 21:27)

Trefl: Kolenda Ł. 14, Kolenda M. 14, Gruszecki 11, Haws 9, Olejniczak 8, Paliukenas 8, Leończyk 6, Kowalenko 4, Ziółkowski 3, Moten 3, Rompa, Pułkotycki

GTK: Varnado 33, Henderson Jr. 27, Perkins 18, Gołębiowski 12, Rhett 11, Diduszko 5, Szlachetka 2, Radwański 2, Heliński, Majewski, Wąsik