A A+ A++

W piątek został rozegrany pierwszy etap Rajdu Rzeszowskiego, piątej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i szóstej mistrzostw Słowacji. Ta asfaltowa impreza stanowi również dziewiątą odsłonę mistrzostw strefy Europy Centralnej (FIA CEZ), piątą pucharu Europy (FIA ERT) oraz trzecią Motul Historycznych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Podczas pierwszego etapu ścigano się na pięciu odcinkach specjalnych o łącznej długości niespełna 72 kilometrów.

Na czterech próbach najszybsi byli Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Po zwycięstwie na zamykającej dzień miejskiej próbie w centrum Rzeszowa powiększyli swoją przewagę do siedemnastu sekund nad Sylwestrem Płachytką i Jackiem Nowaczewskim.

Na trzecim miejscu plasują się Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, 24,9s za liderami, 7,9s za załogą Poliamid Plastics Rally Team, która zapisała na swoje konto pierwszy odcinek specjalny zawodów. Pierwszą trójkę tworzą duety zasiadające w samochodach Skoda Fabia Rally2 evo.

Jarosław Szeja i Marcin Szeja (+34,5s) zakończyli dzień na czwartym miejscu, są 9,6s za podium. Na piąte miejsce w nieoficjalnych, łącznych wynikach spadli Eric Cais i Petr Tesinsky, klasyfikowani wyłącznie w FIA ERT i FIA CEZ (+35,1s).

Dalej są Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski (+41,4s). Reprezentanci TVN Turbo Rally Team, korzystający z Hyundaia i20 R5, zanotowali na OS5 Rzeszów trzeci czas, zaledwie 0,2s za zasiadającymi również w rajdówce koreańskiego producenta braćmi Szeja.

Tom Kristensson i Andreas Johansson ponieśli duże straty na pierwszym oesie przebijając oponę w swoim i20 R5. Szwedzi z zespołu Kowax 2BRally Racing zakończyli dzień 1:17.4 za liderami. Niespełna dwadzieścia sekund za nimi sklasyfikowani są Zbigniew Gabryś i Daniel Dymurski.

Sklasyfikowani na dziewiątej lokacie Adam Sroka i Patryk Kielar przewodzą w stawce 2WD z przewagą pięciu sekund nad Jackiem Sobczakiem i Michałem Marczewskim zamykającymi czołową dziesiątkę w łącznych rezultatach. Dalej są liderzy klasy 3 Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski.

Sklasyfikowani na trzynastym miejscu Piotr Parys i Andrzej Górski prowadzą w NAT2, za sobą mają trzecią załogę ośki, Gracjana Predko i Adriana Sadowskiego.

W klasie 4 czołową trójkę za Sroką i Predko kompletują Grzegorz Bonder i Kamil Heller. Parys w NAT2 wyprzedza Artura Równiatkę i Wojciecha Habudę oraz Rafała Kwiatkowskiego i Jacka Zielińskiego.

Harmonogram sobotniej części rajdu

Serwis D (Rzeszów, Politechnika) – 07:55
OS-6 Wysoka 1 (14,68 km) – 09:10
OS-7 Frysztak 1 (14,40 km) – 09:50
OS-8 Różanka 1 (10,90 km) – 10:35
Przegrupowanie (Rzeszów, Millenium Hall) – 11:50
Serwis E (Rzeszów, Politechnika) – 12:20
OS-9 Wysoka 2 (14,68 km) – 13:50
OS-10 Frysztak 2 (14,40 km) – 14:30
OS-11 Różanka 2 (10,90 km) – 15:15
Ceremonia mety: Rzeszów, Rynek – 17:00

akcje

komentarze

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSąd Najwyższy Wlk. Brytanii podjął decyzję w sprawie Archiego Battersbee
Następny artykułHebe ma dwie drogerie w Otwocku. Debiutuje w Gorzowie i Sędziszowie Małopolskim