Szacowany czas czytania: 00:50
Grupa Jurajska GOPR w majowy weekend miała sporo pracy. Jest apel o rozwagę
Grupa Jurajska GOPR podsumowała długi weekend, który obfitował w liczne interwencje w rejonach skał i jaskiń. Ratownicy pomagali turystom przy bolesnych złamaniach, nagłych chorobach oraz wypadkach wspinaczkowych, spowodowanych między innymi przez spadające kamienie.

Najpoważniejsze przypadki wymagały ścisłej współpracy z zespołami ratownictwa medycznego. Jak podkreślają goprowcy z Olsztyna i Podlesic, to wyraźny sygnał, że sezon letni na Jurze ruszył na dobre.
Służby apelują o rozwagę: mierzmy siły na zamiary, sprawdzajmy sprzęt i zachowajmy szczególną ostrożność w trudnym, skalnym terenie. Bezpieczeństwo na szlaku zależy przede wszystkim od nas samych. Nie ignorujmy zagrożeń, które na Jurze mogą być bardzo podobne do tych w wyższych partiach gór.

Ratownicy Jurajskiej Grupy GOPR podnosili umiejętności policjantów z Myszkowa i Zawiercia
Autor: Mariusz Osyra
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Pozytywnie
Neutralnie
Negatywnie
Lubię to!
Super
Ekscytujący
Ciekawy
Smieszny
Smutny
Wściekły
Przerażony
Szokujący
Wzruszający
Rozczarowany
Zaskoczony
Prawda
Manipulacja
Fake news
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS