Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli 19. zwycięstwo w sezonie ligowym. Tym razem wyższość zespołu Nikoli Grbicia musieli uznać gracze Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Po trudnej przeprawie kędzierzynian w ostatnim spotkaniu ze Ślepskiem Suwałki kibicie dzisiejszego rywala ZAKSY mogli mieć nadzieję, że to właśnie ich zespół jako pierwszy pokona ekipę Grbicia. Już w pierwszym secie nasi gracze pokazali, że są lepiej dysponowani niż w sobotę. ZAKSA od początku kontrolowała sytuację na parkiecie i zasłużenie wygrała do 21.

W drugiej odsłonie role odwróciły się. To gospodarze z Zawiercia przez większą część partii byli na prowadzeniu. W końcówce po skutecznej kontrze Olka Śliwki kędzierzynianie wyszli na prowadzenie (19:20), ale po chwili je stracili. W końcówce ZAKSA obroniła dwie piłki meczowe i mogła doprowadzić do remisu, ale przy stanie 24:23 na blok nadział się Łukasz Kaczmarek i było 1:1.

Podrażniona ZAKSA w trzecim secie nie dała rywalowi żadnych szans. Kędzierzynianie byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, czego efektem było zwycięstwo do 13. Również czwarta partia rozpoczęła się od szybkiego prowadzenia naszej drużyny, która w krótkim czasie odskoczyła od zawiercian i do końca spotkania miała je pod kontrolą. MVP meczu został wybrany Jakub Kochanowski.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (21:25, 25:23, 13:25, 19:25).