A A+ A++

Partner Zarządzający Jarosław Grzesiak doradzał Zygmuntowi Solorzowi, założycielowi i głównemu udziałowcowi Grupy Polsat, w negocjacjach i zakupie 200 tysięcy testów genetycznych potwierdzających obecność koronawirusa, używanych przez wszystkie laboratoria wykonujące badania urzędowe dla Ministerstwa Zdrowia. Testy zostały zakupione za 16 mln PLN.

Wraz z testami zostało zakupionych 8 zestawów urządzeń diagnostycznych tj. termocyklerów i systemów do automatycznej ekstrakcji wraz z testami genetycznymi i wszystkimi materiałami zużywalnymi potrzebnymi do przeprowadzenia 200 tysięcy badań potwierdzających.

Testy zostaną podarowane Polakom i przekazane Ministerstwu Zdrowia w celu zwiększenia możliwości testowania, identyfikowania i izolacji zakażonych, jako kluczowych elementów do walki z epidemią w Polsce.

– Niezwykle cieszy mnie, że możemy pomóc w tak szczytnym celu. Program GT COVID-19 Pro Bono powstał właśnie po to by wspierać tak unikalne i szlachetne inicjatywy jak niniejsza. Pomagamy, ale i sami w to głęboko wierzymy – w pełni zgadzam się z Prezesem Solorzem, że obecnie ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa możemy właśnie przez identyfikację zakażonych przy wykorzystaniu jak największej liczby testów. Pomoże to nam wszystkim w szybszym i bezpiecznym powrocie do normalności – powiedział Jarosław Grzesiak, Partner Zarządzający warszawskiego biura Greenberg Traurig.

Już w marcu 2020 r. Kancelaria Greenberg Traurig uruchomiła specjalny Program GT COVID 19 Pro Bono – wspierający mikro, małych i średnich przedsiębiorców w Polsce.

W ramach programu nieodpłatnej pomocy prawnej GT COVID-19 Pro Bono prawnicy Greenberg Traurig udzielają wsparcia dla mikroprzedsiębiorców oraz małych … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy koronawirus przyspieszy robotyzację firm
Następny artykułGodnej, stabilnej i bezpiecznej pracy! Niech się święci 1 Maja!