A A+ A++

Grecja przedłużyła obostrzenia dotyczące lotów krajowych i z zagranicy. W wypadku tych drugich będą obowiązywać do 19 kwietnia – informuje Reuters.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem Grecja zdecydowała się przedłużyć obostrzenia dotyczące lotów krajowych i zagranicznych odpowiednio do 12 i 19 kwietnia.

CZYTAJ TEŻ: Grecja: Latem wszystkie hotele będą otwarte, a sezon wydłużony

Choć teoretycznie rejsy do Grecji mogą się odbywać, to z perspektywy branży turystycznej praktycznie nie da się z tej możliwości skorzystać ze względu na restrykcje zdrowotne. Pasażerowie muszą okazać bowiem negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 72-godzinny, a po przylocie mogą wyrywkowo zostać skontrolowani dodatkowo testem na koronawirusa. Do tego wszyscy podróżni z zagranicy muszą i tak odbyć siedmiodniową kwarantannę, wyjątek stanowią goście z Izraela, którzy zostali w pełni zaszczepieni co najmniej dwa tygodnie przed podróżą.

Przyloty z większości krajów spoza Unii Europejskiej są zakazane, ta zasada nie dotyczy jednak 10 państw, w tym Wielkiej Brytanii.

W Grecji zamknięte są szkoły i restauracje, w tym miesiącu otwarte mają zostać szkoły wyższe.

W piątek, 2 kwietnia, w Grecji zanotowano 3080 nowych przypadków koronawirusa, 72 osoby zmarły. Od początku pandemii w kraju zarejestrowane zostały 273 tysiące zakażeń i ponad 8300 zgonów.

ZOBACZ TEŻ: Letni sezon turystyczny- Grecja nie wyklucza przyspieszenia

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę dig…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWarszawskie Spotkania Misjologiczne w formie online
Następny artykułSeat szykuje nową Ibizę i Aronę. Podwójna premiera już za tydzień