A A+ A++

Niemal 18 lat po swojej śmierci Jan Paweł II znów jest na językach połowy Polski. Nową aferę związaną z działaniami papieża chętnie komentują politycy, dziennikarze i celebryci. Teraz do tego grona dołączyła również Grażyna Torbicka. Jej opinia zaskakuje.

Jan Paweł II pod ostrzałem po dokumencie “Franciszkańska 3”

Grażyna Torbicka dołączyła do stale rosnącego grona celebrytów, którzy zabrali głos w sprawie Jana Pawła II i jego dziedzictwa. Od kilkunastu dni temat papieża-Polaka w zasadzie nie schodzi z internetowych nagłówków, a wszystko za sprawą nowego dokumentu z cyklu “Bielmo”, którego autorzy oskarżają nieżyjącego od 2005 roku duchownego o świadome tuszowanie spraw księży-pedofilów.

Od momentu premiery produkcji do sprawy zdążyli się już odnieść m.in. dziennikarz Tomasz Terlikowski i znana z negatywnego stosunku do religii Patrycja Młynarska, którzy potraktowali zarzuty wobec Jana Pawła II poważnie. Inny punkt widzenia przyjął Maciej Musiał (aktor stanął w obronie papieża), a oprócz niego również Ida Nowakowska czy Krzysztof Ziemiec. Na wszystkie te osoby niedługo potem spadła masa krytyki ze strony internautów.

Grażyna Torbicka broni Jana Pawła II? Tak i nie

Gdzie w całym tym sporze odnajdziemy Grażynę Torbicką? Znana dziennikarka i prezenterka została zapytana o swój stosunek d0 sprawy przez portal Jastrząb Post. Okazuje się, że gwiazda rozdziela od siebie konieczność zbadania nadużyć Jana Pawła II i jego zasługi do Polski. Nie widzi więc całej sytuacji jedynie w czerni i bieli:

“To nie jest odpowiedź na 3 sekundy. To jest bardzo poważny temat. Temat, który na pewno musi być wyjaśniony, ale jedyne, co mogę powiedzieć, to, że historyczna rola Jana Pawła II dla Polski jest bezsprzeczna.Właściwie trudno sobie dzisiaj wyobrazić, jak potoczyłaby się ta współczesna historia Polski, czy nastąpiłby taki przełom, jaki nastąpił w związku z faktem, że Jan Paweł II został papieżem i przyjechał do Polski jako papież  Czy to wszystko, co później się wydarzyło, miałobymiejsce, czy my mielibyśmy taką siłę?” – retorycznie pytała dziennikarka.

Grażyna Torbicka o grzechach Kościoła

Co dokładnie Grażyna Torbicka ma na myśli, gdy mówi o konieczności wyjaśnienia sprawy? W dalszej części rozmowy celebrytka nieco uszczegółowiła swój punkt widzenia: “A cała sfera związana z problemem z jakim Jan Paweł II i Kościół od wielu lat się boryka, jest absolutnie sprawą, którą powinniśmy nagłaśniać, o której powinniśmy mówić i o której powinniśmy dyskutować – to bez wątpienia” – podsumowała. Zgadzacie się w tej kwestii z Torbicką?

Zobacz też:

Grażyna Torbicka skomentowała występ syna Farrella i Bachledy-Curuś na Oscarach. Znamienne słowa

Koniec z tajemnicami! Torbicka zdradziła, dzięki czemu przetrwało jej małżeństwo

Krzysztof Ziemiec stanął w obronie Jana Pawła II. Srogo mu się oberwało!

pomponik.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLEGIONOWO. Pościg za 33-latkiem. Okazało się, że miał narkotyki
Następny artykułPODKARPACIE. 75-latek uderzył żonę młotkiem w głowę. Grozi mu dożywocie