To, że w sporcie bywają dni lepsze i gorsze wiadomo nie od dziś. W sobotnim meczu z niżej notowaną w rozgrywkach IV ligi Warmią Olsztyn biało-niebiesko-zieloni, wbrew oczekiwaniom kibiców, nie odnieśli sukcesu na własnym boisku a raczej uratowali jeden punkt remisując z gośćmi 1:1.

Wyżej notowana w rozgrywkach ligowych Granica po 4 zwycięstwach w lidze i awansie do dalszych rozgrywek w Wojewódzkim Pucharze Polski przystąpiła do meczu w roli faworyta. Wyższe miejsce w tabeli rozgrywek ligowych oraz pierwsze minuty spotkania wskazywały Granicę jako zwycięzcę i zdobywcę kolejnych punktów. Były to jednak – jak się okazało – przedwczesne spekulacje.

Wprawdzie piłkarze Granicy rozpoczęli mecz z pełnym zaangażowaniem dążąc do szybkiego objęcia prowadzenia ale w miarę upływu czasu pokonanie obrony gości stawało się coraz mniej realne, a ataki pozbawione polotu i dynamiki. Ponadto piłka po niecelnych zagraniach coraz częściej trafiała do piłkarzy Warmii. Biało – niebiesko – zieloni najwyraźniej nie potrafili wyciągnąć wniosków coraz częściej decydując się na indywidualne akcje i grę w środku pola. Ten brak zdecydowania został ukarany w 60. minucie spotkania, kiedy po jednej z nielicznych akcji skutecznym strzałem  popisał się zawodnik Warmii zmuszając do kapitulacji bramkarza Granicy.

W tej sytuacji prysnęły marzenia o trzech punkach ligowych, a punktem honoru stało się doprowadzenie przynajmniej do remisu i uratowanie jednego punktu. Ku nieukrywanemu zadowoleniu piłkarzy,  kibiców, trenera i działaczy celnym strzałem spoza linii pola karnego uczynił to dopiero w 77. minucie Łukasz Swacha. Remisowy wynik utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego mimo, że końcowe minuty meczu Granica grała mając przewagę jednego piłkarza ( w 83. minucie drugą żółtą kartkę, a w efekcie czerwoną zobaczył piłkarz Warmii Paweł Wiśniewski).

Po trzynastu kolejkach rozgrywek Granica zaliczyła niewielki spadek w tabeli ligowej i z dorobkiem 22 punktów zajmuje 8. miejsce tracąc do wyprzedzających ją Motoru Lubawa, Pisy Barczewo i Olimpii II Elbląg tylko jeden punkt. Najbliższą okazję do poprawy stanu punktowego piłkarze Granicy będą mieć już za tydzień ( 17 października) podczas wyjazdowego spotkania z Błękitnymi Pasym – zespołem zajmującym po 13.kolejkach rozgrywek 11. pozycję w tabeli IV ligi z dorobkiem 16. punktów.