A A+ A++

Liczba wyświetleń: 148

Związkowcy odwołali akcję protestacyjną pracowników ochrony kopalń Polskiej Grupy Górniczej. Jak się okazuje strony zawarły porozumienie. Zapowiedziany na poniedziałek strajk był efektem sporu płacowego trwającego od kilku miesięcy między zarządem, a Grupą KOK świadczącą usługi ochroniarskie.

Dzisiaj miał się odbyć strajk górników, jednakże związkowcy doszli do porozumienia z przedstawicielami zarządu Polskiej Grupy Górniczej. Związkowcy domagali się wzrostu wynagrodzeń o 20 proc. oraz podniesienia stawek najniżej uposażonych pracowników do poziomu płacy minimalnej.

Szef „Solidarności” Grupy KOK, Ireneusz Lier przekazał, że porozumienie zawiera zapis, który zapewni górnikom podwyżkę wynagrodzenia między 300, a 400 złotych miesięcznie. „W przypadku pracowników z grupami 140 otrzymali oni 20 zł za dniówkę. Pracownicy, którzy mają 144 otrzymali 16 złotych. Z kolei ci, którzy mają 148 również otrzymali wzrost o 16 złotych. To powoduje wzrost płac na poziomie 300-400 złotych. Część z tych pieniędzy pochłaniał podatek w celu uzupełnienia płacy minimalnej” – powiedział Ireneusz Lier, szef Solidarności Grupy KOK.

Przewodniczący związku dodaje, że każdy pracownik spółki dostanie premię inflacyjną za listopad i grudzień. Dodatek wyniesie 500 zł brutto za każdy miesiąc.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMonika Richardson komentuje romans Cichopek: “Myślę, że już żałuje”
Następny artykułBurmistrz sypnął kasą