A A+ A++

Przedstawiciele stowarzyszenia zapewniają, że wprowadzenie różnych terminów wakacji znacznie poprawiłoby jakość wypoczynku.

Zobacz wideo
Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

– Mielibyśmy, nie ma co ukrywać, mniejsze natężenie ruchu turystycznego w tym okresie, co poprawiłoby komfort wypoczynku. Myślę, że zmniejszyłoby korki i kolejki do atrakcji turystycznych, a z drugiej strony byłaby większa dostępność miejsc noclegowych, czy tych atrakcji. Dlatego zdecydowaliśmy się, jako gminy górskie poddać takie rozwiązanie pod dyskusję – powiedział RMF FM wiceprzewodniczący stowarzyszenia i jednocześnie wójt gminy Kościelisko Roman Krupa.

Hotel Morskie Oko był symbolem luksusu, dzisiaj świeci pustkami

Samorządowcy uważają, że rozciągnięcie ferii na sześć zimowych tygodni sprawiło, że łatwiej znaleźć wolne miejsca noclegowe, a na drogach nie tworzą się korki. 

Nie znaczy to, że samorządowcy postulują wydłużenie wakacji do trzech miesięcy.

– Choć pewnie uczniowie by się ucieszyli. Chcemy dać dodatkowe “okno” w postaci 30 dni, na to, by mogły wakacje się wtedy odbywać. To ministerstwo przez rozporządzenie decyduje, które województwa w tym okresie mają dwumiesięczne wakacje – tłumaczył w radiu Roman Krupa.

Samorządowcy jeszcze nie przedstawili swojego pomysłu rządowi. Najpierw podzielili się z opinią publiczną, ponieważ chcą rozpocząć w kraju dyskusję na ten temat.

Ile zapłacimy za obiad w Beskidach? Dla niektórych to zbyt dużo.Ceny w Beskidach wyższe niż latem? Restaurator: “Dla nas to są rachunki grozy”

Pomysł nierealny 

Jednak ich entuzjazmu nie podziela wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Krzysztof Baszczyński. – Wywróciłoby to szkolne życie do góry nogami i mam wątpliwości, czy to dobre rozwiązanie, ale to oczywiście nie znaczy, że nie należy rozpocząć dyskusji na ten temat – powiedział Baszczyński “Gazecie Wyborczej”.

Stowarzyszenie Gmin Górskich RP tworzy kilka miast: Szczyrk, Świeradów-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Karpacz, Bukowina Tatrzańska i Kościelisko. Prezesem nowo powstałej organizacji został burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy.

Źródła: RMF FM / “Gazeta Wyborcza”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOszczędnie z energią
Następny artykułIran. Odkryto prawdopodobnie najstarsze resztki gotowanego jedzenia