A A+ A++

Limanowska sekcja operacyjna GOPR dysponuje już apteczką z wyposażeniem, w tym m.in. defibrylatorem, która wykorzystywana będzie w Beskidzie Wyspowym. Apteczka została zakupiona dzięki zbiórce na Pebble dream. Nowy sprzęt do ratowania zdrowia i życia można będzie obejrzeć podczas imprezy rekreacyjnej w Zalesiu już w najbliższą sobotę w czasie Górskiej Charytatywnej ZaDyszki dla Roberta Kujawy.

W czerwcu i lipcu tego roku społeczność Pebble dream zorganizowała na portalu zrzutka.pl akcję zbierania funduszy na zakup apteczki wraz z wyposażeniem, która zwiększy bezpieczeństwo w rejonie Beskidu Wyspowego.

Dzięki zaangażowaniu uczestników akcji udało się zebrać kwotę ponad 12 tys. zł, a zakupiony za te pieniądze sprzęt został przekazany do limanowskiej sekcji operacyjnej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim darczyńcom, a zakupiony sprzęt będzie można obejrzeć już w najbliższą sobotę w Zalesiu podczas kolejnej akcji charytatywnej tj. Górskiej Charytatywnej ZaDyszki dla Roberta Kujawy. Nasi ratownicy zadbają o bezpieczeństwo uczestników i przygotują pokaz pierwszej pomocy ze sprzętem ratownictwa górskiego – zapowiadają GOPR-owcy.

Jak już informowaliśmy, w sobotę w Zalesiu odbędzie się Górska Charytatywna ZaDyszka dla Roberta Kujawy – młodego miłośnika Beskidu Wyspowego, który cierpi na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Do udziału w biegu i marszu zapraszają organizatorzy KS Limanowa Forrest oraz Jurek Pachut – Mountain Runner.

Organizatorzy zapraszają całe rodziny do wspólnej zabawy. Będą gry terenowe, ścianka wspinaczkowa, ognisko, zajęcia z pierwszej pomocy, a także zabawa z Pebble dream, czyli społecznością, która przyczyniła się do tego, że limanowska sekcja operacyjna Grupy Podhalańskiej GOPR wzbogaciła się o nowy sprzęt. Impreza sportowo – rekreacyjna odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych.

Warto wiedzieć:

Grupa Podhalańska GOPR liczy 360 ratowników działających w sekcjach operacyjnych: Rabka – Orawa, Niedźwiedź, Limanowa, Kamienica, Ochotnica, Szczawnica, Krościenko i Nowy Targ. Teren jej działania obejmuje wschodnie stoki Babiej Góry i przełęczy Krowiarki, Pasmo Polic, Pasmo Podhalańskie, Orawę, Gorce, Beskid Wyspowy, część Beskidu Sądeckiego i Pieniny. Łącznie to około 1500 km szlaków turystycznych i 4200 km2 powierzchni, 4 duże koleje linowe krzesełko i ok. 50 wyciągów narciarskich.

Rocznie ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR uczestniczą w około 700 akcjach, wyprawach i interwencjach, przepracowując 3000 godzin na rzecz bezpieczeństwa ludzi – nie tylko w górach. W pracy pomagają im również specjalnie szkolone psy ratownicze, które współpracują podczas poszukiwań, akcji i działań profilaktycznych. W Grupie Podhalańskiej GOPR aktywnie działa 8 przewodników psów, a wśród czworonogów są owczarki niemieckie, beligijskie, labradory i border collie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozbudowa i przebudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej we Wszeborach
Następny artykułWydłużono termin w przetargu na budowę nowego mostu