A A+ A++

Gmina Miasto Płońsk otrzymała we wtorek, 29 września wyróżnienie za zajęcie 3.miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów Związku Powiatów Polskich za rok 2019 w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Tym samym Płońsk po raz ósmy z rzędu znalazł się na podium. Oprócz tego Płońsk otrzymał tytuł Super Gmina za największą liczbę punktowanych kategorii, a więc za wszechstronność.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs  prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w  podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. 

mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w  dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i  prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów  zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu  ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz  gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i  proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania  promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych  przez samorząd oraz od zrealizowanych działań.

Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: „Dobry Polski Samorząd”.

W imieniu burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika statuetkę podczas  Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Ossie statuetki odebrał  rzecznik prasowy Filip Przedpełski.

 

Info. za UM Płońsk

 

 

 

 

 

 

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułINTERSPORT POLSKA SA Raport okresowy kwartalny 1/2020 SA-Q
Następny artykułOd 1 października znów można buszować po bibliotecznych zbiorach