Magda Linette (19. WTA) dobrze rozpoczęła zmagania w turnieju WTA 1000 w Miami. Polka pokonała 6:3, 6:4 Rosjankę Jewgieniję Rodinę (369. WTA) i awansowała do trzeciej rundy. “Jeśli nie przełamać się na dobrze znanej i bliskiej sercu Magdy Linette Florydzie, to gdzie? To właśnie tam 31-latka ma od kilku lat bazę treningową i dobrze się tam czuje” – pisała Agnieszka Niedziałek, dziennikarka Sport.pl. Kolejną rywalkę Linette miał wyłonić między Włoszką Camilą Giorgi (44. WTA) a Białorusinką Wiktorią Azarenką (16. WTA).

Historyczny moment dla polskiego tenisa. “Trudno to będzie powtórzyć”

Nieładne zachowanie Camili Giorgi. Prawie trafiła Azarenkę w twarz. “Ten uścisk dłoni”

Początek meczu w drugiej rundzie wydawał się dosyć wyrównany, gdyż zawodniczki zaczęły od przegranych gemów serwisowych. Ważnym momentem pierwszego seta było przełamanie Camili Giorgi w piątym gemie, po którym Wiktoria Azarenka wygrała 6:3. Drugi set był już dużo prostszy dla Białorusinki, która szybko przełamała rywalkę i wypracowała sporą przewagę. Azarenka musiała się pomęczyć w szóstym gemie, gdzie Giorgi obroniła cztery break pointy, ale finalnie dopięła swego i wygrała seta 6:1.

Sporą uwagę kibiców zwróciło zachowanie Camili Giorgi, która, tak jak Wiktoria Azarenka, pojawiła się pod siatką, ale unikała kontaktu wzrokowego i niepewnie uścisnęła dłoń rywalki. “Wiktoria z klasą pokonała Giorgi bez klasy. I bardzo dobrze” – pisze jeden z internautów. “Ten sposób, w którym przyłożyła swoją rękę do jej twarzy” – dodaje inny kibic. “Widać, że była wyraźnie rozzłoszczona” – czytamy na Twitterze. “Ten uścisk dłoni” – napisał Jose Morgado, dziennikarz portugalskiego “Recordu”.

Camila Giorgi cieszy się sporą popularnością w mediach społecznościowych – na Instagramie obserwuje ją ponad 690 tys. użytkowników. Kibice zwracają uwagę nie tylko na jej występy na korcie, ale też na jej urodę. Głośno o niej było na przełomie 2022 i 2023 roku, gdy okazało się, że Giorgi dysponowała fałszywym zaświadczeniem potwierdzającym szczepienie na koronawirusa. Wszystko po to, by wystąpić na turniejach w Australii i Stanach Zjednoczonych, gdzie tzw. paszport covidowy był wówczas wymagany.

Magda Linette zagra z Wiktorią Azarenką po raz trzeci w karierze. Oba poprzednie pojedynki wygrała Białorusinka – najpierw 6:3, 6:0 w 2016 roku w trzeciej rundzie w Miami, a potem w 2021 roku w drugiej rundzie Indian Wells, gdy Magda Linette skreczowała przy stanie 5:7, 0:3. Na razie organizatorzy turnieju w Miami nie podali dokładnego terminu meczu między Linette a Azarenką.