A A+ A++

W każdą niedzielę października br. Generator Nauki GEN w Jaśle będzie otwarty w godz. od 14:00 do 18:00. Decyzja o zmianie godzin otwarcia Generatora podyktowana jest między innymi oczekiwaniami mieszkańców Jasła i okolicznych miejscowości, którzy planując weekendową wizytę w nowoczesnym centrum nauki, chcieliby skorzystać z jego oferty w godzinach popołudniowych.

Generator Nauki GEN jest miejscem, którego głównym celem jest szeroko pojęta popularyzacja nauki. W GEN-ie znajduje się ona dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wszystko za sprawą Strefy Ekspozycyjnej, w której znajdziemy ponad sześćdziesiąt interaktywnych eksponatów, dzięki którym przyswajanie wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych, staje się dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zdecydowanie łatwiejsze. Nic więc dziwnego, że dzieci chętnie odwiedzają GEN, między innymi w ramach wycieczek szkolnych.

Należy podkreślić, że Generator cieszy się również dużą popularnością wśród mieszkańców Jasła bez względu na wiek. Warto podkreślić, że jaślanie odwiedzają GEN nie tylko ze względu na Strefę Ekspozycyjną. Spędzają w nim czas korzystając także z bezpłatnych stref – Strefy Kreatywności i Mediateki, gdzie mogą między innymi zagrać w gry planszowe, gry komputerowe, czy też wziąć udział w zabawach plastycznych. To wszystko sprawia, że Generator jest idealnym miejscem do organizacji rodzinnych wypadów, czy też spotkań w gronie przyjaciół, przede wszystkim weekendowych.

Mieszkańcy Jasła i okolicznych miejscowości sugerowali zatem, aby w weekendy Generator Nauki GEN był czynny w godzinach popołudniowych. Do tej pory, odwiedzający mogli korzystać z jego oferty w soboty i niedziele w godzinach od 9:00 do 13:00. W październiku to się zmieni. W każdą niedzielę października GEN będzie czynny od godz. 14:00 do 18:00.

Godziny otwarcia sprawdzisz na stronie internetowej genjaslo.pl.

Generator Nauki w Jaśle

Napisany dnia: 28.09.2023, 16:23

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułImago Caeli – malarstwo Katarzyny Kołodziejczyk
Następny artykułUM Olkusz: RUSZYŁ PROJEKT “MARIA PŁONOWSKA – MALARKA ZAPOMNIANA”