A A+ A++

Coraz niższe temperatury i częstsze opady śniegu sprawiają, że wiele osób marzy o błogim wypoczynku pod palmami. Chociaż latem do najpopularniejszych kierunków należały bardziej budżetowe propozycje, takie jak Turcja, Grecja, Bułgaria oraz Egipt, to w sezonie zimowym można zauważyć inną tendencję. 

Zobacz wideo
Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Gdzie Polacy uciekają przed zimą? 

Na jesienno-zimowy urlop Polacy najczęściej wybierają się do ciepłych krajów. Jak wynika z najnowszych ogólnopolskich badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Wakacje.pl, sprzedaż egzotycznych wycieczek jest obecnie 58 proc. wyższa niż w zeszłym roku. 

Ceny w Beskidach wyższe niż latem? Restaurator: “Dla nas to są rachunki grozy”

Tym razem prawdziwym hitem wśród Polaków są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na drugim miejscu znalazła się Dominikana, gdzie, co ciekawe, wybierają się głównie młodzi ludzie – aż połowa to Polacy w wieku od 21 do 35 lat. Podium zamknęła Tanzania, a na kolejnych pozycjach znalazła się Tajlandia, Meksyk, Malediwy, Kuba, Oman, Wyspy Zielonego Przylądka oraz Kenia.

Polacy wybierają egzotyczne kierunki

Sprzedaż wycieczek do odległych krajów mieć związek ze zniesieniem covidowych obostrzeń, a także z uruchomieniem nowych połączeń lotniczych. Obecnie do takich kierunków można polecieć z czterech miast w Polsce – z Warszawy, Katowic, Poznania i Gdańska. 

Pilot postanowił obalić najpopularniejsze mity dotyczące latania.Czy można otworzyć drzwi w trakcie lotu? Pilot obala najpopularniejsze mity

Ten rok jest pod względem wyjazdów egzotycznych szczególny, bo w zimowym rozkładzie lotów nie tylko pojawiły się nowe kierunki na innych kontynentach, oferta została też poszerzona o kolejne lotniska wylotowe

– powiedziała w rozmowie ze Strefą Biznesu Marzena German z serwisu Wakacje.pl.

 Okazuje się, że kwestia wylotu z miejsca zamieszkania jest istotna dla wielu podróżnych. Jak wynika z analizy, aż 45 proc. respondentów sprawdza w pierwszej kolejności oferty z pobliskich lotnisk. Ekspertka dodała, że coraz większa liczba połączeń długodystansowych oznacza, że Polska staje się coraz ważniejszym rynkiem. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChiński Moskwicz zamiast Renault, czyli powrót do sowieckiej przeszłości
Następny artykułWykopali schron “na wypadek zagrożenia”. Nieświadomie zniszczyli średniowieczny zabytek