A A+ A++

Miejsca do morsowania w stolicy Dolnego Śląska

Miejsc do morsowania we Wrocławiu nie brakuje. Nie brak też chętnych do rozpoczęcia przygody z zimowymi kąpielami. W trwającym sezonie lodowate kąpiele stały się szczególnie popularne. Wszystko to za sprawą pandemii koronawirusa, która zwróciła uwagę wielu osób na to, jak ważna jest odporność organizmu. A tą można wspierać i budować właśnie poprzez inicjatywy, takie jak morsowanie.

Kluby Morsów regularnie w sezonie zimowym organizują kąpiele, które mają na celu zahartowanie organizmu poprzez krótkotrwałe zanurzenie w zimnej wodzie. Nie trzeba być sportowcem ani wybitnym pływakiem, by stać się Morsem. Wystarczą dobre chęci i gotowość na starcie z niską temperaturą. Poza tym przydadzą się też: czapka, rękawiczki oraz strój kąpielowy.

Morsy we Wrocławiu ponownie wróciły do korzystania z kąpieliska Morskie Oko. Ze względu na obostrzenia sanitarne od początku sezonu kąpiele odbywały się też w innych lokalizacjach, ale zawsze z zachowaniem obowiązujących nakazów (w maseczkach).

Ferie zimowe 2021: zachodniopomorskie. Jakie atrakcje czekają? Co można robić?

Kluby Morsów: Wrocław

Kluby Morsów we Wrocławiu to prężnie działające ekipy, które nie tylko wspólnie spędzają czas na zimnych kąpielach, ale także angażują się w ważne inicjatywy społeczne o wymiarze lokalnym i ogólnopolskim. Morsy tradycyjnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy Szlachetną Paczkę. Stowarzyszenie, które tworzą, może liczyć na wsparcie lokalnych władz, z prezydentem Jackiem Sutrykiem na czele, który sam jest aktywnym Morsem. 

Klub Morsów w stolicy Dolnego Śląska posiada własną stronę internetową oraz profil społecznościowy na Facebooku, dzięki którym nowe osoby, które byłyby zainteresowane dołączeniem do Stowarzyszenia Wrocławskich Morsów, mogą znaleźć niezbędne informacje jak to zrobić, a także wiele ciekawostek na temat morsowania oraz innej działalności grupy. 

Lista morsowisk: aktualne miejsce kąpieli i daty najbliższych morsowań we Wrocławiu

Aktualnie członkowie Stowarzyszenia Wrocławskich Morsów zażywają orzeźwiających kąpieli na terenie kąpieliska ”Morskie Oko”, znajdującego się przy ulicy Chopina 27. 

Lista pozostałych morsowisk we Wrocławiu zawiera zbiorniki wodne zlokalizowane:

  • przy ul. Harcerskiej,
  • przy ul. Królewieckiej,
  • przy Kopalni Wrocław,
  • na Pawłowicach 
  • na rzece Oławce.

Ferie 2021. Rzeszów, Sanuk, Łańcut - warto zobaczyć je bez tłumów turystówFerie zimowe 2021: podkarpackie. Co robić na Pokarpaciu?

Mapa morsowisk w stolicy Dolnego Śląska

Mapa morsowisk to pomocne narzędzie dla osób chcących rozpocząć przygodę z lodowatą kąpielą. Wrocławskie Morsy nie muszą zbyt daleko oddalać się, aby zażywać swoich ulubionych kąpieli. Ich ulubione miejsce zlokalizowane jest na terenie miasta, gdzie dojazd jest bezproblemowy nie tylko własnym pojazdem, ale także komunikacją miejską.

Zobacz wideo Sprawdź, jak przygotować wosk, który ochroni łapy psa podczas zimowego spaceru

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułHMS Venturer – podwodny snajper, który zatopił dwa U-Booty
Następny artykułPolicja Gorzów Wielkopolski: Ostrożność sposobem na zimowe warunki drogowe