A A+ A++

Skalne miasta czeskie – 33 minuty z Wałbrzycha

Czeskie skalne miasta są wyjątkowym rejonem na mapie Europy. Od polskiej granicy znajdują się raptem kilkanaście kilometrów. Jeśli nigdy nie odwiedziliście żadnego ze skalnych miast, polecamy rozpocząć swoją przygodę od Adrspaskich Skał. To kompleks wysokich, smukłych, jasnych ostańców położnych nad bajkowymi jeziorkami z olśniewająco czystą, niebieską wodą.

Czechy – TU poznasz zasady wjazdu, których trzeba przestrzegać 

Szwajcaria Saksońska – 1,5 godziny z Bogatyni

Blisko polskiej granicy położona jest także Szwajcarska Saksonia. Niemcy kojarzą nam się raczej z zabytkowymi miastami, a okazuje się, że mają do zaoferowania o wiele więcej. Malowniczo położona rzeka Łaby, okoliczne starówki w mniejszych i większych miejscowościach, twierdze i zamki. A do tego wytyczone i dobrze zorganizowane szlaki rowerowe. Czego chcieć więcej na krótki wypad? Może jest pysznego wina! Ale w Szwajcarii Saksońskiej na szczęście jest go pod dostatkiem. W okolicach Pirny czy Pillnitz znajduje się wiele winnic.

Saksonia Szwajcarska fot. shutterstock.com

Z Polski do Niemiec. Jak wyglądają przepisy? 

Słowacki Raj – 2 godziny z Nowego Targu

Tatry to nie tylko Zakopane i okolice. Jeśli dobrze znamy polską część tych malowniczych gór, powinniśmy wybrać się do sąsiadów. Słowacji Raj to prawdziwy… raj. Park narodowy przyciąga nie tylko zaprawionych wspinaczy, lecz także całe rodziny z dziećmi. Wiele tras można przemierzyć nawet na rowerze czy pchając wózek z dzieckiem.

Słowacki RajSłowacki Raj fot. shutterstock.com

Słowacki Raj jednak może zaskoczyć. Obok weekendowych tras, znajdziemy też takie, które zawrócą w głowach miłośnikom mocniejszych wrażeń. Wodospady, łańcuchy, rwąca potoki. Warto dać się ponieść tej przygodzie!

Rząd Słowacji ogłosił, że od 9 lipca osoby niezaszczepione, które będą chciały przekroczyć granice kraju, czeka kwarantanna. Dowiedz się więcej: 

Wyspa Rugia – 2,5 godziny ze Szczecina

Polecamy też miejscówkę dla tych, którzy lubią zażywać relaksu na plaży. Opalać się można wszędzie, ale rzadko które miejsce jest położone w taki niesłychanej okolicy. Niemiecka Rugia i Park Narodowy Jasmund zachwyci nas kredowymi klifami, turkusowymi wodami. Tak! Bałtyk też bywa turkusowy!

Słowacki RajFot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

Przed podróżą przeczytaj:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWielka Brytania: Liverpool skreślony z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO
Następny artykuł“Obawiam się, że serial dotyczący tej ustawy i próby zamknięcia wolnym mediom ust będzie jeszcze trwał”