A A+ A++

W dniach 22 i 23 czerwca w Gdyni testowano nowy autobus NesoBus- „Nie emituje spalin i oczyszcza”. Jest to nowy autobus wodorowy, stworzony i wyprodukowany w Polsce. Autobus jest zeroemisyjny i oczyszcza powietrze ze szkodliwych pyłów. Według producenta, NesoBus w ciągu całego cyklu eksploatacji, który szacuje się na około 800 tys. kilometrów, emituje jedynie 59 ton dwutlenku węgla. Dla porównania przeciętny autobus z silnikiem diesla emituje prawie 800 ton CO2.

NesoBus podczas jazdy emituje tylko parę wodną, która powstaje w wyniku połączenia wodoru ze zbiornika na dachu z pobranym z powietrza tlenem oczyszczonym przez specjalne filtry.

Na jednym tankowaniu autobus może przejechać nawet 450 kilometrów, a tankowanie trwa 15 minut.

Wnętrze pojazdu jest bogato wyposażone. Znajdują się tam między innymi: cyfrowe wyświetlacze, klimatyzacja, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, ładowarki USB dla pasażerów, a także nielimitowany dostęp do internetu 5G.

NesoBus ma 12 metrów długości, pomieści 93 pasażerów i znajduje się w nim 37 miejsc siedzących.

Żeby autobusy wodorowe mogły na stałe jeździć po ulicach miast niezbędne są stacje tankowania wodoru. Jedna powstanie w Gdyni, na Kaczych Bukach, naprzeciwko zajezdni PKM i obok bazy LiZUD-u i ma być gotowa w pierwszej połowie 2023 r.

foto: www.gdynia.pl
foto: www.gdynia.pl
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTuryści utknęli za granicą. Itaka tłumaczy “pilne zmiany w siatce połączeń”
Następny artykułPolicyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnych- wakacje 2022