A A+ A++

Odeszli.pl ma być miejscem, w którym można się zatrzymać i wspomnieć znane zmarłe osoby. – Przygotowaliśmy również poradniki, które pomogą naszym użytkownikom uporządkować swoje życie na wypadek śmierci oraz przejść przez okres żałoby. To trudne, ale bardzo istotne i poszukiwane przez czytelników tematy, dlatego postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu, tworząc swoiste kompendium – mówi Joanna Kozieł, dyrektor ds. rozwoju biznesu w „Gazecie Wyborczej”.  

Na nowej stronie internetowej internauci mogą znaleźć wspomnienia znanych osób, m.in. ze świata kultury, sportu czy nauki. Strony im poświęcone – Miejsca Pamięci – przedstawiają ich sylwetki i dokonania, opisane przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl, a także zdjęcia wykonane m.in. przez fotoreporterów Agencji Gazeta.

Część poradnikowa zawiera artykuły dotyczące trzech zagadnień. W sekcji „Zanim się pożegnasz” można znaleźć teksty poświęcone m.in. temu, czy i kiedy myślimy o śmierci, a także czynionym przez niektórych przygotowaniom, jak np. spisywaniu testamentu. „Ostatnia droga” to sekcja, która będzie pomocna osobom szukającym informacji m.in. o organizacji pogrzebu, także w czasie pandemii, czy możliwości otrzymania zasiłku pogrzebowego. Natomiast w sekcji „Życie po stracie” dostępne są porady np. jak radzić sobie po odejściu bliskiej osoby i jak rozmawiać o śmierci z dziećmi.

– Szczególnym sposobem na utrzymanie więzi z bliską osobą, która od nas odeszła, jest pamięć o niej, dlatego już niedługo każdy będzie mógł stworzyć Miejsce Pamięci bliskich zmarłych i dzięki temu wracać do wspomnień i pięknych chwil z nimi. Rozwijając Odeszli.pl, będziemy też regularnie rozszerzać część redakcyjną z poradnikami, aby nieść konkretną pomoc naszym odbiorcom w trudnych chwilach – dodaje Joanna Kozieł. Serwis działa w ramach Wyborcza.pl, ale redakcja jest dostępny dla wszystkich internautów, nie tylko dla tych z prenumeratą cyfrową.

Projekt przygotował dział rozwoju produktu „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl, a za strategię produktową, koncepcję UX oraz projekt graficzny wraz z brandingiem serwisu odpowiadała Agencja Artegence. Start serwisu wspierany będzie autopromocją na łamach „Gazety Wyborczej” i jej magazynów, zwłaszcza „Ale Historii”, oraz na Wyborcza.pl, a także promocją w internecie i stacjach radiowych. Działania reklamowe przygotował i zaplanował zespół promocji „Gazety Wyborczej”.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” w maju br. spadła o 26,84 proc. r/r, do 65 241 egz. Z kolei portal Wyborcza.pl w czerwcu br. przy 8,65 mln użytkowników miał 101,74 mln odsłon (średnio 11,8 na odwiedzającego).

Wszystkie strony i aplikacje internetowe Agory w czerwcu zanotowały 15,75 mln użytkowników, 553,6 mln odsłon oraz 8 minut i 15 sekund średniego dobowego czasu korzystania przez internautę.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułPremier Boris Johnson szuka rzecznika do prowadzenia konferencji prasowych. Można zarobić ponad 100 tys. funtów
Następny artykułLiczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła 17 mln