A A+ A++

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” podsumowała obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które odbyły się w Opolu, Warszawie i Radomiu. Największy z nich odbywał się w dniach 25 lipca – 1 sierpnia w Radomiu. W konferencji podsumowującej „Wakacje z uśmiechem” udział wzięli m.in. bp Marek Solarczyk i ks. Dariusz Kowalczyk, prezes zarządu fundacji DNT.

Dzieci i młodzież z Ukrainy przebywają od kilku miesięcy w Polsce. W okresie wakacji wzięły udział w obozach organizowanych przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Największy obóz odbył się w Radomiu. Uczestniczyło w nich 140 osób wraz z kadrą. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W programie było zwiedzanie miasta i wycieczki terenowe, zajęcia edukacyjne z historii i kultury polskiej, zawody sportowe, zajęcia taneczne i integracyjne czy zajęcia muzyczne.

– Ten tegoroczny obóz wakacyjny jest takim wyjątkowym dopełnieniem i połączeniem, tych dwóch rzeczywistości. Tej odpowiedzi na pomoc, troskę, dla dzieci i młodzieży którzy przybyli do nas z Ukrainy, a jednocześnie takiej naturalnej troski Fundacji o młodych po to, aby ich wspierać i pomagać w ich rozwoju – mówił biskup Marek Solarczyk.

Partnerami Fundacji w realizacji tego przedsięwzięcia byli: Diecezji Radomska, Miasto Radom, Muzeum Wsi Radomskiej, Wyższe Seminarium Duchowne, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny oraz inne instytucje.

– Bardzo się cieszymy, że choć odrobinę mogliśmy się przyczynić do tego, że na twarzach dzieci z Ukrainy mógł zagościć uśmiech – powiedziała Katarzyna Piechota-Kaim z Urzędu Miasta.

Całodobową opiekę nad uczestnikami obozu zapewniali stypendyści Fundacji oraz wolontariusze. – To była heroiczna praca. Często wolontariusze spali zaledwie po 3 godziny na dobę – powiedział ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W niedzielę w Radomiu odbył się koncert odbył się w muszli w parku Kościuszki z udziałem zespołu „Tylko Ty”, który tworzą byli stypendyści fundacji z profesjonalnym muzycznym przygotowaniem.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od ponad dwudziestu lat pomaga zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Program stypendialny, do którego można dołączyć już w VII klasie szkoły podstawowej trwa aż do zakończenia studiów. Oprócz wsparcia finansowego Fundacja oferuje swoim podopiecznym formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II, który jest jej patronem. Przez lata działalności Fundacja pomogła ukończyć studia tysiącom młodych ludzi.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChaos na lotniskach, tysiące odwołanych lotów. Ekspert: Szansa dla branży lotniczej
Następny artykułLetnia GP w skokach narciarskich: Kadra B będzie reprezentowała Polskę na zawodach w Courchevel