A A+ A++

Votum ocenia, że IV kwartał 2022 roku będzie najlepszym kwartałem w historii grupy. Spółka liczy, że 2023 rok przyniesie duży wzrost prawomocnych orzeczeń sądowych w sprawach frankowych – poinformował prezes Votum Bartłomiej Krupa.

Frankowcy w sądach. Votum spodziewa się, że IV kwartał będzie najlepszy w historii grupy
/ Shutterstock

“Jest dla nas jasna perspektywa czwartego kwartału, który będzie zdecydowanie najlepszym kwartałem w historii grupy kapitałowej Votum. To wynika z tendencji widocznych na salach sądowych i w relacjach z klientami” – powiedział w czwartek Krupa.

W okresie I-III kwartału 2022 roku przychody grupy wzrosły o 38 proc. rdr do 191,9 mln zł. Zysk netto w tym okresie wyniósł 57,5 mln zł i był ponad 20-krotnie wyższy niż rok wcześniej. W samym III kwartale 2022 roku zysk netto wzrósł do 14,8 mln zł z 661 tys. zł rok wcześniej.

Prezes podał, że w wynikach za III kwartał spółka ujęła odpisy w wysokości 7,6 mln zł, co negatywnie wpłynęło na wynik tego okresu. Odpis ten związany był z przymusową restrukturyzacją Getin Noble Banku.

Krupa poinformował, że ambicją spółki jest realizowanie w przyszłym roku polityki wypłacania dywidendy “w najpełniejszym wymiarze”.

Prezes podał że plan przekroczenia w 2022 roku 7 tys. rozstrzygnięć sądowych jest niezagrożony.

“Cieszy nas duża dynamika przyrostu rozstrzygnięć prawomocnych w naszych sprawach. Można się spodziewać, że w przyszłym roku będziemy mieli do czynienia z liczbą wyroków prawomocnych zbliżającą się do tego, ile mieliśmy w tym roku wyroków pierwszoinstancyjnych” – powiedział Krupa.

“Rok 2022 pokazał olbrzymią dynamikę, jeśli chodzi o rozstrzygnięcia sądów I instancji. 2023 rok będzie obrazował ten sam proces, jeśli chodzi o rozstrzygnięcia prawomocne” – dodał.

Prezes ocenił, że sprawy klientów banków dotyczące kredytów opartych na WIBOR nie będą miały wpływu na wyniki grupy Votum przez najbliższe 2-3 lata. (PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Umysł niepodległy”. Spotkanie wokół autobiografii Jana Józefa Lipskiego
Następny artykułPodpalił blok! W środku była osoba podłączona do respitatora