A A+ A++

Marka Fractal przedstawiła właśnie nową obudowę o wymiarach 47 x 45 x 22 cm, która pomieści płyty główne w formatach ATX, mATX oraz Mini ITX. Jeśli chodzi o zasilacz, to zmieszczą się tu z kolei jednostki ATX o długości do 250 mm, a długość karty graficznej nie może przekraczać 405 mm. Na procesor zamontujemy zaś chłodzenie o maksymalnej wysokości 170 mm. W zależności od wersji, obudowa może kosztować od 400 do 450 zł. Dokładne ceny poznamy pod koniec miesiąca, gdy konstrukcja wejdzie do sprzedaży.

Fractal przedstawił nową obudowę Focus 2 w pięciu wariantach. Kupimy m.in. wersję białą i czarną, a także z lub bez LEDowych wentylatorów.

Fractal Focus 2 - kompaktowa, acz pojemna obudowa w kilku wersjach. W tym z wentylatorami RGB oraz bez RGB [1]

Zalman Z10 PLUS – przewiewna obudowa Mid-Tower z czterema wentylatorami ARGB i czterema filtrami kurzu

Obudowa Fractal Focus 2 będzie dostępna w pięciu wariantach: czarna z zabudowanymi bokami (Focus 2 Black Solid), czarna z panelem z hartowanego szkła (Focus 2 Black TG Clear Tint ), czarna z panelem z hartowanego szkła i podświetlanymi wentylatorami na froncie (Focus 2 RGB Black TG Clear Tint), biała z panelem z hartowanego szkła (Focus 2 White TG Clear Tint oraz biała z panelem z hartowanego szkła i podświetlanymi wentylatorami (Focus 2 RGB White TG Clear Tint). Jeśli udało Wam się już pogubić (o co nietrudno), to poniżej zamieszczamy grafikę poglądową, która powinna wszystko ułatwić:

Fractal Focus 2 - kompaktowa, acz pojemna obudowa w kilku wersjach. W tym z wentylatorami RGB oraz bez RGB [2]

Antec Cannon – nowa, otwarta obudowa E-ATX o unikalnej konstrukcji trafia do sprzedaży

Różnice między poszczególnymi modelami dotyczą głównie kolorystyki, zabudowy oraz rodzajów zastosowanych wentylatorów. Będą to mianowicie dwa 140-mm modele Fractal Design Aspect 14 na froncie, przy czym mogą występować w wersji RGB bądź bez RGB. Jeśli taki system chłodzenia nam jednak nie wystarczy, to w obudowie możemy zamontować jeszcze dwa wentylatory 140 mm na topie, bądź zdjąć te preinstalowane i sięgnąć po 6 modeli 120-mm. Wówczas zamontujemy trzy na froncie, dwa na topie oraz jeden na tyle obudowy. Miejsca nie zabraknie także na chłodzenie wodne. Na froncie zmieści się bowiem chłodnica maks. 360 mm, a na topie – 240 mm. Wracając jeszcze na chwilę do preinstalowanych “śmigieł”, to nie posiadają one niestety regulacji PWM (3-pinowa wtyczka). Ich stała prędkość obrotu to 1000 RPM.

Fractal Focus 2 - kompaktowa, acz pojemna obudowa w kilku wersjach. W tym z wentylatorami RGB oraz bez RGB [3]

  Fractal Focus 2
Wymiary 47 x 22 x 45 cm
Waga 6,1 kg
Obsługiwane płyty ATX / mATX / Mini-ITX
Chłodzenie CPU o wysokości do 170 mm
Długość GPU 405 mm
Długość zasilacza 250 mm
Porty I/O 2x USB 3.0, 2x audio (3,5 mm jack), kontroler LED (w wersjach RGB)
Zatoki 2,5 cala 2
Zatoki 3,5 cala 2
Zatoki 5,25 cala brak
Preinstalowane wentylatory 2x 120 mm (front) – Fractal Design Aspect 14

Pozostałe cechy obudowy to 7 miejsc na karty rozszerzeń, dwa filtry przeciwkurzowe (magnetyczny na topie i wysuwany na dole pod zasilaczem), szklany panel montowany na dwie szybkośrubki, stalowa konstrukcja oraz 19-mm przesmyk na przewody za tacką płyty głównej. Obudowa (jak na tego producenta) do najdroższych nie należy. Szybko można jednak przekonać się dlaczego. Otóż aby wykorzystać złącze USB-C na panelu I/O należy dokupić specjalny moduł. W zestawie nie znajdziemy także riesera, który umożliwiłby pionowy montaż GPU. No i pozostaje jeszcze kwestia wentylatorów, których obrotami nie da się w prosty sposób sterować.

Fractal Focus 2 - kompaktowa, acz pojemna obudowa w kilku wersjach. W tym z wentylatorami RGB oraz bez RGB [4]

Fractal Focus 2 - kompaktowa, acz pojemna obudowa w kilku wersjach. W tym z wentylatorami RGB oraz bez RGB [5]

Fractal Focus 2 - kompaktowa, acz pojemna obudowa w kilku wersjach. W tym z wentylatorami RGB oraz bez RGB [6]

Źródło: Fractal

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStrażacy z Dębieńska chwalą kierowców. „Wzorowy korytarz życia na A1” (wideo)
Następny artykułW każdym innym kraju Lewandowski byłby bogiem. Wideo