A A+ A++

Formacja nagrywa i nagrywała głównie muzykę instrumentalną, charakteryzującą się bogatymi brzmieniami opartymi na dźwiękach instrumentów klawiszowych, fletu i gitar. W muzyce zespołu daje się zauważyć wpływy muzyki klasycznej i jazzu.

Najbardziej znane utwory grupy to: „Hocus Pocus”, „House of The King”, Sylvia’. Za trzy najważniejsze płyty w dyskografii Focus uznaje się „Moving Waves” (1971 r.), „Focus 3” (1972 r.) i „Hamburger Concerto” (1974 r.). Sir This van Lear jest pierwszym holenderskim muzykiem rockowym, który uzyskał tytuł szlachecki.

W 2010 r. największy światowy hit Focus „Hocus Pocus” został użyty na potrzeby Nike 2010 World Cup. Muzyka Focus jest regularnie wykorzystywana w brytyjskich popularnych programach telewizyjnych: „Top Gear” i „Saxondale”. Po muzykę Focus sięgają producenci gier komputerowych oraz filmów, np. „Baby Driver” (2017 r.), „Trolls World Tour”(2020 r.).

Focus, mimo że powstał w 1968 roku, do dziś zachowuje sceniczny wigor, a wyobraźnia muzyczna członków zespołu nie zna granic. Dowodem na to jest fakt, że zespół właśnie nagrywa kolejny studyjny album długogrający. Po zakończeniu prac w studiu zespół ruszy w kolejną trasę koncertową.

  • sir Thijs van Leer Hammond-organ-flute, vocal,
  • Pierre van der Linden drums,
  • Menno Gootjes guitar,
  • Udo Pannekeet bass.

Data:

wtorek, 09.04.2024, 19:00


Wykonawca / Organizator:

Focus / Art- Muza sp z o.o.Bilety:

Bilety od – 179 PLN

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNasze Miasto: Najlepsze MEMY o psach zrobią ci dzień! Piesek to najsłodsze zwierzę i najlepszy przyjaciel człowieka… chyba że obok jest kotlet
Następny artykułDolny Śląsk: Mężczyźnie, który postrzelił byłą żonę grozi dożywocie