A A+ A++

Fizyka nauczycielska”  – to specjalność, na której niebawem  będą mogli się kształcić studenci fizyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nasza uczelnia odpowiada na zapotrzebowanie głównie zielonogórskich szkół.

Jak się okazuje, brakuje nauczycieli fizyki, którzy będą mogli nauczać jednocześnie matematyki. Skąd taki pomysł?

Prof. Andrzej Drzewiński, dziekan Wydziału Fizyki i Astronomii twierdzi, że fizyka i matematyka to dziedziny pokrewne, więc muszą wchodzić na rynek „ramię w ramię”.

Mieliśmy od paru lat sygnały, ze są niedobory kadrowe.  Pojawił się pomysł, by wprowadzić specjalność na kierunku fizyka. Dlaczego? Dwa przedmioty są bliskie sobie.Takie osoby nie będą miały problemów z zatrudnieniem.

Program studiów ma połączyć ścisłe przedmioty z wiedzą pedagogiczną. Dr. Roberta Dylewskiego, dziekana Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii zapytaliśmy, jak formalnie wyglądać będzie nauka na tym kierunku?

S

tudenci specjalności nauczycielskiej muszą spełnić standardy kształcenia nauczycieli, które są ostrzejsze niż były do tej pory. Można mieć prawa do nauczanie dopiero po skończeniu pełnych pięciu lat studiów I i II stopnia. 

Dodajmy, że absolwenci po pięciu latach studiów uzyskają uprawnienia do nauczania fizyki w szkołach ponadpodstawowych i średnich

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy w to drzewo uderzył piorun?
Następny artykułSANOK: Likwidacja barszczu Sosnowskiego na brzegach Sanu