A A+ A++

Do JKH GKS Jastrzębie dołącza Lauri Huhdanpää. Dla fińskiego napastnika to powrót do Polskiej Hokej Ligi po kilku miesiącach spędzonych na Słowacji.

Przed rokiem 27-latek z Tampere dawał się we znaki JKH w ćwierćfinale play-off, a teraz zespół będzie liczyć na jego skuteczność pod bramką rywala. 

Lauri Huhdanpaeae (Huhdanpää) urodził się 7 kwietnia 1995 roku w Tampere. Przygodę z hokejem rozpoczął w miejscowej Tapparze, zaś w 2016 roku zadebiutował w Mestis, czyli na zapleczu ekstraklasy Suomi w barwach klubu Jokipojat z Joensuu. W tychże rozgrywkach występował bez przerwy do 2021 roku, grając dla ekip KeuPa HT, ponownie Jokipojat, IPK Iisamli i KooVee Tampere.

W sumie w Mestis rozegrał niemal ćwierć tysiąca spotkań, w których zaliczył ponad 120 pkt., przy czym zdecydowana większość z nich (ponad 80) to asysty. W 2021 roku po Huhdanpää sięgnęła Energa Toruń, z którą parokrotnie przyjeżdżał w tymże sezonie na Jastor, wpisując się zresztą do protokołu m.in. podczas pamiętnych spotkań ćwierćfinałowych.

Z kolei obecny sezon Fin rozpoczął w Podhalu Nowy Targ (zdobywając zresztą gola na Jastorze na inaugurację rozgrywek), ale ta przygoda zakończyła się rozstaniem z „Szarotkami” po zaledwie kilku spotkaniach. Kolejne miesiące Lauri spędził w słowackim HK Brezno, zaliczając osiem punktów w 24 spotkaniach. Dodać jednak należy, że drużyna ta traci obecnie do lokaty gwarantującej grę w play-off 14 pkt.

Lauri Huhdanpää związał się z klubem umową do końca sezonu. Jest trzecim Finem w aktualnej kadrze JKH GKS obok Oli-Petteriego Viinikainena i Tuukki Rajamaekiego.

źródło: jkh.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPuck: zmarł śp. Jerzy Kuchnowski.
Następny artykułZełenski dziękuje Polsce za pomoc. Wymienił cztery nazwiska