A A+ A++fot. PressFocus


Finał Ligi Narodów w siatkówce mężczyzn, odbędzie się w tym roku w Łodzi. Po raz drugi z rzędu, Polska będzie organizatorem kluczowych rozstrzygnięć męskiego turnieju. Oprócz samych zmagań, światowa federacja, powierzyła Polsce jeszcze jedno ważne zadanie. 

finał vnl ponownie w polsce

Ubiegłoroczny finał Ligi Narodów mężczyzn, odbywał się w gdańskiej Ergo Arenie. Polacy zwyciężyli w całych rozgrywkach  i dodatkowo mogli świętować przed własną publicznością. W tym roku, finały VNL ponownie zostaną rozegrane w Polsce, lecz tym razem w Łodzi. Areną zmagań ma być Atlas Arena, która może pomieścić 13,5 tys. kibiców.

W 2023 roku, Łódź gościła turniej kwalifikacyjny kobiet do igrzysk olimpijskich. Polki w świetnym stylu wywalczyły sobie na tym turnieju bilet do Paryża. – Mam nadzieję, że Łódź będzie szczęśliwa dla kadry męskiej, tak jak była w tym roku szczęśliwa dla kobiet, które w Atlas Arenie wywalczyły kwalifikację olimpijską – podkreślał w grudniu Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

sprzedaż biletów już niedługo

Kibice od tygodni z niecierpliwością czekają na informacje na temat finałów VNL, które odbędą się w Łodzi. Polski Związek Piłki Siatkowej, poinformował jak wygląda kwestia sprzedaży biletów. – Staramy się, by wejściówki były dostępne i wiemy, że jest duże zainteresowanie. Ceny będą dotyczyły jednego dnia meczowego, podczas którego odbędą się dwa spotkania – mówi Jacek Sęk, sekretarz generalny PZPS.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 18 kwietnia. Najtańsze wejściówki mają zaczynać się od 140 zł. 

dodatkowe zadanie od fivb

Światowa federacja siatkówki, postanowiła powierzyć polskiemu związkowi jeszcze jedno ważne zadanie. Oprócz organizacji finałów VNL, w Łodzi ma zostać przeprowadzone losowanie grup igrzysk olimpijskich. – FIVB zaufało nam, bo od lat organizujemy wielkie imprezy. Zaproponowali nam, by w przeddzień turnieju finałowego przeprowadzić losowanie. Będziemy już znali wszystkich zespoły, które zakwalifikowały się na igrzyska. Mam nadzieję, że losowanie będzie dla nas szczęśliwe – dodał Jacek Sęk.

Zobacz również:
Wiemy z kim i kiedy Polacy zainaugurują sezon reprezentacyjny! Zagrają w Spodku

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZmorsowani Częstochowa kończą sezon w Parku Lisiniec
Następny artykułCo dalej z “babciowym”? Donald Tusk zdradził szczegóły, padła data