A A+ A++

XXXVI Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów „KSF Niepokalana 2021” ponownie zawita do Józefowa. Pokazy będą się odbywać od piątku do niedzieli (17-19 września) stacjonarnie i online

„Niepokalana” to wydarzenie prestiżowe i znane na całym świecie, o długiej tradycji. W ubiegłym roku festiwal świętował jubileusz 35-lecia, zgłoszono ponad sto filmów, programów radiowych i teledysków z 17 krajów, m.in. Australii, Chin, Indii, Kanady czy Meksyku. W tym roku również wybór jest ogromny. Filmy są oceniane w następujących kategoriach: fabularne, dokumentalne, dokumenty fabularyzowane, edukacyjne, amatorskie, teledyski. Wyboru dokonuje komisja selekcyjna i jury, które biorą pod uwagę treść, formę, przesłanie, dobro, piękno i prawdę.

Podobnie jak w 2020 roku, ze względów pandemicznych festiwal odbędzie się w formule mieszanej, czyli tradycyjnej i online. Zaplanowano go na najbliższy weekend, od piątku do niedzieli (17-19 września) w sali Środków Audiowizualnych Domu św. Józefa przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie, ul. Piotra Skargi 24, wjazd na parking od ul. 3 Maja. Piątkowa inauguracja rozpocznie się o godz. 12. Filmy będą też prezentowane w serwisie YouTube na kanale festiwal ksfNiepokalana.

Widzom polecamy jednak przede wszystkim niedzielny uroczysty finał. Po mszy o godz. 13 odbędą się projekcje najlepszych filmów, a o godz. 17 zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody. Nie zabraknie wystąpień twórców i zaproszonych gości. Wisienką na torcie jest koncert o godz. 18.45. We wnętrzu kościoła zabrzmi pop oratorium „Totus tuus” autorstwa ks. Jana Śmigasiewicza, proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski na otwockich Kresach. Wykonają je: orkiestra Sinfonia Nova pod dyrekcją Łukasza Wojakowskiego, chór Totus tuus, zespół Faustynki, soliści i schola dziecięca Kresy.

Organizatorem „Niepokalanej” jest Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dyrektorem festiwalu jest mieszkający w Józefowie Ryszard Nowaczewski. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: prymas Polski abp Wojciech Polak, bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, i Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jednym z patronów medialnych jest „Linia Otwocka”.

filip

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWymiana Młodzieży w miejscowości Górzanka – „Musical Express – Pociąg do tolerancji”
Następny artykułKoniec ery w podlaskiej Platformie Obywatelskiej? [KOMENTARZ]