A A+ A++

Film jest debiutem reżyserskim Wapniewskiej. Opowiada o utraconej, ale wciąż żywej relacji między dwojgiem ludzi. Główną bohaterką jest młoda kobieta, która pozostając sam na sam z własnymi uczuciami i tęsknotami, próbuje na nowo odnaleźć się w kontekście utraty bliskiej osoby.

Główną bohaterką jest młoda kobieta, która pozostając sam na sam z własnymi uczuciami i tęsknotami, próbuje na nowo odnaleźć się w kontekście utraty bliskiej osoby. Zanurzając się coraz bardziej w wykreowaną przestrzeń wspomnień, nadpisuje je, tworząc coraz bardziej surrealistyczną rzeczywistość, w której pozorna akceptacja poczucia straty, demaskuje jej emocjonalne uwikłanie w byłą relację” – powiedziała Wapniewska.

Film został zrealizowany w technice animacji 2D. Reżyser ukończyła dzieło w 2019 r.

Piotr Płatek poinformował, że Festiwal Europejskich Filmów Animowanych Balkanima istnieje od 2004 r. Został stworzony przez Akademickie Centrum Filmowe – Studenckie Miejskie Centrum Kultury z Belgradu. Prezentowane są na nim europejskie krótkie filmy animowane oraz filmy studenckie. W tym roku Balkanima odbędzie się w dniach 6-11 października.

Festiwal Cinanima w Espinho (Portugalia) jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w tym kraju. Odbywa się od 1977 r. „Przed laty na tym festiwalu nagrody otrzymali m.in. Bronisław Zeman za film +Igraszki+, Alina Skiba i Aleksander Oczko za +Bagaż+, czy Andrzej Orzechowski za +Animalki+” – powiedział Płatek. Tegoroczny festiwal odbędzie się od 9 do 15 listopada.

Studio Filmów Rysunkowych powstało w 1947 r. Pierwszy film rysunkowy powstał rok później. Czarno-biały “Czy to był sen?” nigdy jednak … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNiedługo rusza produkcja Volkswagena Caddy w Poznaniu
Następny artykułPrzemysław Czarnek ministrem edukacji. Sławomir Wittkowicz: to zaognia konflikt