Trzy gole Filipa Szymczaka dały rezerwom Lecha Poznań zwycięstwo z Olimpią Grudziądz 3-1. Prawie cały mecz rozegrany w Grudziądzu sprawia, że trener Janusz Góra de facto nie mógł brać pod uwagę Filipa Szymczaka w składzie na mecz z Legią Warszawa. Mecz Lech – Legia w niedzielę o godz. 17.30, transmisja w TVP i Canal Plus.

Lech II Poznań prawie od samego początku meczu w Grudziądzu musiał odrabiać straty, bo już w 6. minucie gola dla Olimpii zdobył Joao Criciuma. Rezerwy Lecha miały jednak w składzie Filipa Szymczaka, co ostatnio dla ich trenera Artura Węski jest rzadko spotykanym luksusem. Filipa Szymczaka na stałe trzeba już bowiem traktować jako piłkarza pierwszego zespołu Lecha Poznań.

Olimpia Grudziądz – Lech Poznań. Filip Szymczak z trzema golami

Swojego pierwszego gola Filip Szymczak zdobył z rzutu karnego po faulu na Igorze Ławrynowiczu. Mocny strzał pod poprzeczką z 11 metrów doprowadził do remisu 1-1.

Drugiego i trzeciego gola Filip Szymczak strzelił już w drugiej połowie, w ciągu zaledwie dziewięciu minuty – między 53. i 62. minutą. Przy pierwszej z nich asystował Siergierj Kriwiec, … czytaj dalej