A A+ A++

oprac. red.

W ramach akcji „Ferie zimowe w bibliotece” Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach zaprasza najmłodszych na wyjątkowe warsztaty artystyczno-przyrodnicze, które odbędą się 22 stycznia 2026 roku (czwartek) o godz. 10:00.


Zajęcia poprowadzi Dawid Kilon – rysownik, ilustrator, autor książek oraz fotograf przyrody, a także realizator kilkuset projektów edukacyjnych związanych z tematyką przyrodniczą. Warsztaty skierowane są do dzieci i będą połączeniem twórczej pracy plastycznej z fascynującym światem natury.

Dawid Kilon jest pracownikiem Politechniki Bydgoskiej, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu ornitologii i zoologii. Jako przewodnik wypraw przyrodniczych podróżował m.in. od Spitsbergenu w Arktyce po Antarktydę. Znany jest także z popularyzowania wiedzy o przyrodzie poprzez rysunek – prowadzi w mediach społecznościowych profil „Mówią, że potrafię rysować”, na którym w przystępny sposób edukuje odbiorców.

W 2023 roku wydał książkę „Ptaki Kilona” – atlas zawierający 200 tablic z grafikami przedstawiającymi ponad 4000 ptaków Polski. Jest również współautorem publikacji „Supermoce naszych zwierząt”.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy, które przyjmowane są pod numerem telefonu 533 343 497. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Charzykowach, przy ul. Długiej 54.

Warsztaty będą doskonałą okazją do twórczego i edukacyjnego spędzenia ferii zimowych oraz poznania przyrody w atrakcyjnej, artystycznej formie.

Podobne tematy:

Najnowsze:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o
Formularz komentarzy gromadzi Twoje imię/nick, adres e-mail i treść, aby umożliwić nam śledzenie komentarzy umieszczanych w witrynie. Przeczytaj i zaakceptuj Warunki korzystania z naszej strony internetowej i Politykę prywatności, aby opublikować komentarz.

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGracze załamują ręcę, a Samsung liczy pieniądze. Rekordowe zyski firmy w obliczu kryzysu pamięci
Następny artykułSilne lub uporczywe wymioty, biegunka lub nietypowy letarg. Substancja toksyczna w mleku dla niemowląt firmy Nestle