A A+ A++

Fundusz pomocy dla producentów Fairtrade powstał ze środków przekazanych przez krajowe organizacje Fairtrade. Początkowa wartość Funduszu wynosi 2,1 mln euro. W ramach tych środków organizacje certyfikowanych producentów Fairtrade mogą ubiegać się o doraźne wsparcie działań na rzecz ochrony zdrowia i zabezpieczenia materialnego zrzeszonych rolników i pracowników. Przykładowe działania obejmują zakup maseczek i innych podstawowych środków ochrony osobistej oraz wyposażenia medycznego, wypłacanie świadczeń postojowych dla pracowników czy pokrycie bieżących kosztów działalności.

Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska, oficjalny przedstawiciel systemu Fairtrade, również dołożyła swoją cegiełkę do Funduszu pomocy.

„Zarząd Fairtrade Polska podjął decyzję o wsparciu Funduszu pomocy dla producentów Fairtrade kwotą 25 tys. euro – mówi Andrzej Żwawa, prezes fundacji. – Misją naszej fundacji jest wspieranie drobnych producentów i pracowników w krajach globalnego Południa, tak by mogli żyć i pracować w godnych warunkach. Na co dzień koncentrujemy działania na rozwoju rynku produktów Fairtrade w Polsce, tak by producenci z globalnego Południa mogli odnosić korzyści, sprzedając więcej plonów na zasadach Fairtrade. Nasz wkład w Fundusz pomocy dla producentów Fairtrade jest wyrazem solidarności z rolnikami i pracownikami, którzy szczególnie boleśnie odczuwają efekty pandemii”.

Pandemia COVID-19 bez wątpienia wywrze negatywny wpływ na globalne łańcuchy dostaw. Wielu rolników odczuje jej skutki dopiero w kolejnym sezonie. Organizacje tworzące system Fairtrade powołały Fundusz odpornościowy dla producentów Fairtrade o początkowej wartości 1 mln euro. Celem Funduszu jest długofalowe wspieranie producentów po ustąpieniu pandemii.

Link do pełnej informacji wraz z plikami: www.fairtrade.org.pl/aktualnosc/fairtrade-uruchamia-fundusze-wsparcia-dla-producentow/

KONTAKT:

Zbigniew Szalbot

członek Zarządu Fairtrade Polska

tel. +48 605 045 255

e-mail: [email protected]

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł15 maja – Święto Polskiej Muzyki i Plastyki
Następny artykuł“Rok Zero” w polskiej kulturze