A A+ A++

Toyota Land Cruiser 70 ma już prawie 40 lat, a nadal jest sprzedawana w kilku krajach świata i cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Teraz klienci będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Samochód terenowy, który wszedł do produkcji w 1984 roku ma swoje zalety. Jedną z najczęściej powtarzanych przez użytkowników jest prosta konstrukcja samochodu, umożliwiająca naprawę w każdym miejscu na świecie. Jednak nie do końca tak jest.

Toyota Land Cruiser 70 ofiarą kryzysu

Klasyczna terenówka Toyoty, mimo na pozór bardzo prostej budowy, potrzebuje do funkcjonowania tego, czego każde inne, współczesne auto – półprzewodników. Owszem, wymaga ich znacznie mniej niż nowoczesne auta, ale i tak są one niezbędne.

A ponieważ cały rynek nowych aut na świecie zmaga się z problemami w dostawach półprzewodników, to dosięgły one także Land Cruisera 70.

Wstrzymane zbieranie zamówień na Land Cruisera 70

W związku z trudnym do przewidzenia terminem realizacji już złożonych zamówień, których jest zresztą bardzo dużo, oraz wspomnianym problemem z półprzewodnikami australijski oddział Toyoty podjął decyzję o wstrzymaniu zbierania zamówień na ten model.

Kiedy zostanie wznowiona możliwość zamówienia Land Cruisera 70 w Australii? Tego nie wiadomo, bowiem planowane było wprowadzenie “odświeżonej” wersji, z lepszym wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa. W obliczu zaistniałej sytuacji termin realizacji tego przedsięwzięcia jest niepewny.

Toyota Land Cruiser 70 oferowana jest w Australii, w kilku krajach Afryki oraz na Bliskim Wschodzie.

***

INTERIA.PL

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRock na plaży wraca na Paprocany! Wiemy, kto wystąpi w tym roku!
Następny artykułBoisko wielofunkcyjne może powstać w Jeleniu. Wystarczy zagłosować