A A+ A++

Michelle Williams już kilka lat temu słyszała, że wybitny reżyser planuje nakręcić niezwykle osobisty film o swoim dzieciństwie i latach młodości. Aktorka marzyła o tym, by powierzył jej jedną z głównych ról. Nie przypuszczała jednak, że zostanie przez niego wybrana.

– Wszystko zaczęło się od SMS-a z informacją, że Steven (Spielberg – przyp. red.) chce ze mną porozmawiać. Myślałam, że to jakiś żart. Po pierwszym spotkaniu zrozumiałam, że reżyser ma co do mnie konkretne plany (…). Gdy w końcu okazało się, że postanowił mi powierzyć rolę Mitzi, byłam zachwycona. Podskakiwałam ze szczęścia jak mała dziewczynka. Wiedziałam, że to niezwykły projekt i byłam dumna, że będę jego częścią – ujawniła 42-letnia aktorka w jednym z wywiadów.

Williams nigdy nie ukrywała, że szuka ciekawych ról i wyzwań. – To oczywiste, że każdy aktor marzy o statuetce Oscara. Ja również. Przyznaję jednak, że to nie jest coś, co spędza mi sen z powiek (…). Możliwość zagrania w najbardziej osobistym filmie takiego giganta, jakim jest Spielberg, to ogromny zaszczyt, który trudno porównać do jakiejkolwiek nagrody. Móc go oglądać na planie zdjęciowym, przyglądać się temu, jak pracuje z aktorami (…). Jestem wdzięczna Stevenowi za to, że otworzył mi drzwi do swojego świata, dzięki czemu miałam okazję go lepiej poznać jako człowieka. Niewielu aktorów może się tym pochwalić – dodała Michelle Williams, która w filmie grała w… oryginalnych kolczykach matki Spielberga!

“Fabelmanowie” to najnowsze dzieło Stevena Spielberga. Wybitny filmowiec wraca w nim do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i poczatkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

Obsada: Michelle Williams (“Manchester by the Sea”, “Venom”, “Blue Valentine”, “Wszystkie pieniądze świata”, “Mój tydzień z Marylin”). Paul Dano (“Zniewolony”, “Aż poleje się krew”, “Love & Mercy”, “Batman”, “Młodość”), Seth Rogen (“Niedobrani”, “Sąsiedzi”, “Steve Jobs”, “Wpadka”, “Supersamiec”), Judd Hirsch (“Piękny umysł”, “Dzień Niepodległości”, “Zwykli ludzie”).

Reżyseria: Steven Spielberg.

Scenariusz: Steven Spielberg, Tony Kushner.

Film dostał 7 nominacji do Oscarów oraz Złote Globy w kategoriach: NAJLEPSZY FILM i NAJLEPSZY REŻYSER: Steven Spielberg

Materiał prasowy: Cineman
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRegionalne Seanse Senioralne z historią Goetzów-Okocimskich i szkolnymi wspomnieniami w tle
Następny artykułKto chce podpalić Gruzję?