A A+ A++

Data dodania: 2021-07-14 (08:49)
Komentarz do rynku złotego DM BOŚ

Polska waluta nie przerywa serii słabych dni. Od początku tygodnia kurs EURPLN wzrósł o 4 grosze, nieco więcej zyskał CHFPLN, a USDPLN przesunął się aż o 6 groszy za sprawą dodatkowego wsparcia ze strony spadającego EURUSD. Złoty jest słaby nie tylko za sprawą ostatnio silnego dolara na globalnych rynkach, choć jest to jeden z ważniejszych czynników. Tymczasem USD został wczoraj wsparty przez rekordowy odczyt inflacji CPI w czerwcu, co może przybliżać moment normalizacji polityki monetarnej w USA.

Ten fakt nie będzie też korzystny dla złotego, biorąc pod uwagę, że RPP pozostaje w “gołębim” nastawieniu, co staje się już fenomenem także w naszym regionie.

Dzisiaj w krajowym kalendarzu mamy dane nt. bilansu płatniczego w USA za maj, choć będą one mieć niewielkie znaczenie. Nadal kluczowe pozostanie zachowanie EURUSD, który po wybiciu wczoraj ostatniego dołka przy 1,1780 próbuje dzisiaj nieco odbijać, oraz globalny sentyment na który wpływ mają też doniesienia dotyczące pandemii Delta-Covid.

Kurs EURPLN dotarł w okolice 4,5850 i na razie widać nieznaczne przesilenie, a notowania oscylują wokół 4,57. Silnym wsparciem pozostaje rejon 4,56. Nie można wykluczyć, że po krótkiej konsolidacji notowania EURPLN ruszą dalej na północ, co oznaczałoby wybicie szczytów z kwietnia i maja przy 4,59 i tym samym atak na 4,60. W przypadku USDPLN dodatkowym wsparciem jest EURUSD, który jest na dobrej drodze do przetestowania marcowego minimum przy 1,17 w kolejnych dniach. Niemniej i tu krótki przystanek nie jest wykluczony. Wsparcie jest jednak dalej, bo przy 3,85. Wybicie 3,89 będzie jednoznaczne z udanym wyjściem ponad poziom 3,90.

Źródło: Marek Rogalski, Główny Analityk DM BOŚ SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWydarzenia w kinie Helios
Następny artykuł16 lipca – ogólnopolski bezpłatny webinar informacyjny – o dotacjach dla rolnictwa