A A+ A++

Biuro podróży ETI do końca września będzie płacić za koronawirusowe testy turystów, którzy polecą z nim do Hurghady i zdecydują się na ich wykonanie na lotnisku.

Wszyscy podróżni udający się do Egiptu (oprócz dzieci w wieku do sześciu lat) muszą okazać przy przekraczaniu granicy test PCR z negatywnym wynikiem. Początkowo rząd Egiptu wymagał, by badali się jeszcze przed wylotem, jednak po interwencji Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) złagodził ten przepis i zezwolił na wykonywanie testów po przylocie. Taką możliwość mają jednak wyłącznie podróżni lądujący w jednym z czterech kurortów – Szarm el-Szejk, Tabie, Hurghadzie i Marsa Alam. Test kosztuje 30 dolarów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Minister turystyki Egiptu: Dzięki testom nie trzeba zamykać granic

Biuro podróży ETI poinformowało dzisiaj, że będzie płaciło za testy swoich klientów na lotnisku w Hurghadzie. Ulga ta dotyczy rezerwacji założonych od dnia wysłania komunikatu i wylotów realizowanych we wrześniu.

ETI przypomina, że po badaniu turyści jadą do hotelu i nie muszą przebywać w odosobnieniu do uzyskania wyniku. Jeśli ten okaże się pozytywny, będą musieli przejść kwarantannę w swoim hotelu lub innym wyznaczonym przez Ministerstwo Zdrowia obiekcie. Za kwarantannę i leczenie, także szpitalne, zapłaci egipski rząd.

Koszty testów w Egipcie bierze na siebie także Itaka.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami “Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykuł„Salon polityczny Trójki” nie wrócił na antenę, Michniewicz przedłuża urlop. Trójka nadal bez ramówki
Następny artykułIfi Ude przedstawia singiel “Gdy dorosnę”