A A+ A++

W wyniku rosyjskich ataków rakietowych i bombardowań, które zaczęły się pod koniec lutego, uszkodzonych zostało kilkadziesiąt ukraińskich ośrodków nadawczych.

– Z uwagi na wojnę informacyjną i bezpieczeństwo obywateli przywrócenie stabilnej transmisji radia i telewizji jest dziś jednym z kluczowych zadań dla rządu Ukrainy. Po ataku Rosji na Ukrainę i pierwszych przekazach medialnych o uszkodzeniach infrastruktury telekomunikacyjnej oraz nadawczej, nawiązaliśmy bezpośredni kontakt z partnerami ukraińskimi i zaoferowaliśmy wsparcie. Uruchomienie pomocy musiało jednak poczekać na sprzyjający moment. Gdy tylko otrzymaliśmy już oficjalną prośbę od rządu Ukrainy, by pomóc w naprawie systemów łączności bezzwłocznie podjęliśmy stosowne działania – mówi nam Agnieszka Sobucka, rzecznik prasowy Emitela.

Urządzenia przekazane przez Emitela pomogą przywrócić możliwość nadawania sygnału telewizyjnego oraz radiowego tam, gdzie on jest dziś szczególnie potrzebny, czyli na wschodzie Ukrainy.

– Mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa nie możemy przekazywać szczegółów dotyczących rodzaju przekazywanego sprzętu oraz jego docelowej lokalizacji – mówi Sobucka. Firma nie ujawnia wartości przekazanego do Ukrainy sprzętu.

Dodatkowo Emitelowi udało się zaangażować w pomoc innych operatorów europejskich. Firma koordynuje pomoc i uczestniczy w przekazywaniu darowizn. – Jedna z naszych lokalizacji stała się punktem przeładunkowym sprzętu przekazanego m.in. przez hiszpański Cellnex, fińskiego operatora Digita oraz Grupa Polsat Plus. Zakładamy, że wkrótce pojawi się pomoc również ze strony innych firm – mówi Sobucka.

– Jednej z ukraińskich firm medialnych przekazaliśmy profesjonalne satelitarne zestawy odbiorcze do naziemnych nadajników telewizyjnych, które pozwalają zapewnić ciągłość nadawania telewizji w Ukrainie – mówi nam Olga Zomer, rzecznik prasowa Cyfrowego Polsatu.

Od początku inwazji rosyjskiej w Ukrainie Emitel zapewnia w Polsce możliwość nadawania stacji radiowych w języku ukraińskim, a także współpracuje z polskimi nadawcami telewizyjnymi przy uruchomieniu ukraińskich kanałów telewizyjnych.

Firma Emitel to operator radiofuzyjny i radiotelekomunikacyjny, który realizuje usługi na rzecz wielu naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych oraz operatorów komórkowych. W 2021 r. zwiększył przychody o 8,3 proc. do 485,91 mln zł i zanotował 112,94 mln zł zysku netto.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowa kampania na Facebooku szerzy prokremlowską dezinformację. Wykorzystuje postać polskiej dziennikarki
Następny artykułPremier Czech zapowiada szokowy wzrost cen energii