A A+ A++

Choć niedawno dyrektor generalny Tesli trafił na trzecie miejsce najbogatszych ludzi świata, to ostatni tydzień notowań giełdowych nie był dla niego łaskawy.

Jakiś czas temu świat obiegła informacja, że majątek właściciela marki Tesla wynosi 115,4 miliarda dolarów, co czyniło Elona Muska trzecią najbogatszą osobą na świecie. Przesunięcie o dwa miejsca, zapewnił mu gwałtowny skok cen akcji firmy motoryzacyjnej Tesla. Zakończenie notowań na początku tego tygodnia, przyniosło 12,5-procentowy wzrost.

Niestety niedawna korekta cen akcji na giełdzie zakończyła się ogromnym spadkiem dla Tesli, wynoszącym nawet 9,9 miliarda dolarów. Akcje firmy zaczęły tracić na wartości w środę, po tym jak do mediów dotarła wiadomość dotycząca szkockiej firmy inwestycyjnej Ballie Gifford. Spółka zmniejszyła swój udział w akcjach amerykańskiego przedsiębiorstwa, co skutkowało spadkiem kursu o 5,5%.

Mimo spadku, Musk nie stracił swojego miejsca na liście, a jego majątek jest cztery razy większy niż rok temu. Obecnie przed Muskiem znajdują się już jedynie Bill Gates, którego wartość netto szacowana jest na 125 miliardów dolarów, i Jeff Bezos, który ma 202 miliardy dolarów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułCorees Polska otwiera nowy oddział we Wrocławiu
Następny artykułSieci handlowe znów pod lupą UOKiK. Rabaty retrospektywne polem nadużyć?