A A+ A++

W trakcie International Mars Society Convention Elon Musk opowiedział o najnowszych planach SpaceX. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez miliardera, Starship, czyli statek kosmiczny tworzony przez firmę, odbędzie swój pierwszy orbitalny lot w 2021 roku.

Starship to jeden z głównych projektów SpaceX. Firma nieustannie pracuje na rakietą nośną i statkiem kosmicznym wielokrotnego użytku, testując i ulepszając kolejne prototypy. Starship to ogromna stalowa konstrukcja o wysokości 122 metrów i średnicy 9 metrów, wyposażona w silniki Raptor. Elon Musk planuje, że dzięki niej możliwe staną się podróże na Marsa, o czym nie omieszkał wspomnieć w trakcie International Mars Society Convention.

Elon Musk zakłada, że Starship będzie gotowy do lotu na Marsa w 2024 roku. Bezzałogowy lot miałby się odbyć w tzw. okienku, czyli w okresie, kiedy Czerwona Planeta znajduje się bliżej Ziemi. Dochodzi do tego średnio co dwa lata. Byłby to istotny krok w kierunku realizacji marsjańskiej wizji miliardera.

Przypomnijmy, Mars jest jednym z celów SpaceX. Miliarder planuje kolonizację planety. Na jej powierzchni chce zbudować habitat, który pozwoli utrzymać życie i realizować różnego rodzaju eksperymenty. W trakcie jednej ze swoich wypowiedzi nadmienił, że do 2050 roku chciałby umieścić na Czerwonej Planecie milion osób.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułBiskup Edward Janiak zrezygnował
Następny artykułUpadki w Estoril