A A+ A++

Dla uczestników przygotowano m.in. testy najnowszych pojazdów elektrycznych, pokazy EV Show, wyścigi torowe, prezentacje nowych modeli oraz edukacyjne wykłady. EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław to moc elektromobilnych emocji, które czekają na uczestników już najbliższą w sobotę, tj. 25 czerwca na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. – Zrównoważony transport, bezpieczeństwo i ekonomiczna jazda to kamienie milowe w walce o ochronę klimatu. W LG Energy Solution już od 6 lat wyznaczamy trendy i kierunki rozwoju nie tylko w elektromobilności, ale w całej branży automotive. Rozpoczynając działalność w Polsce, pod Wrocławiem, pokazaliśmy nie tylko potencjał kraju, ale także istotność ochrony klimatu i zeroemisyjności. W obliczu ostatnich ustaleń Parlamentu Europejskiego o zakazie sprzedaży aut spalinowych do 2035 roku, te wartości stają się szczególnie ważne. Cieszymy się, że podczas EV Experienced powered by LG Energy Solution Wrocław uczestnicy będą mogli przetestować auta elektryczne i samodzielnie przekonać się o zaletach zeroemisyjnego transportu. – komentuje Sukwon Choi, Prezes LG Energy Solution Wrocław.

Jedną z głównych atrakcji będzie EV Show powered by Tor Modlin o godzinie 13:00. W trakcie półgodzinnego pokazu profesjonalni instruktorzy jazdy zademonstrują możliwości pojazdów elektrycznych w wymagających warunkach torowych. – EV Experience to dla ekipy Toru Modlin bardzo ważne wydarzenie. Od pewnego czasu przygotowujemy się jako ośrodek doskonalenia techniki jazdy do szkoleń kierowców na samochodach elektrycznych. Mamy już infrastrukturę ładowania aut ze źródeł odnawialnych, ale także zaczynamy dołączać do naszej floty szkoleniowej samochody elektryczne. EV Show w wykonaniu instruktorów Toru Modlin to demonstracja możliwości wykwalifikowanych kierowców i ich zeroemisyjnych pojazdów, także trudnych warunkach drogowych, które jesteśmy w stanie symulować w naszym centrum szkoleniowym. Kurtyny wodne, ruchome przeszkody, płyty poślizgowe, urządzenie prowokujące poślizg oraz samochody elektryczne, to będzie główne elementy EV Show powered by Tor Modlin – komentuje Maciej Bocheński, Dyrektor ds. Sportu i Eventów Tor Modlin.

Czytaj więcej

Kolejne pokazy EV Show powered by Zero Motorcycles Polska oraz EV Show powered by Super Soco Polska będą miały miejsce o godzinie 15:00 na sportowej części Toru Modlin. To właśnie wtedy będzie można zobaczyć, jak przyspiesza najmocniejszy motocykl elektryczny dostępny na polskim rynku oraz ile potencjału drzemie w skuterach, którymi możemy jeździć posiadając prawo jazdy kategorii B. – W ramach EV Show, zorganizujemy przejazd jednośladami na torze Modlin, pokazując przy okazji przyśpieszenie poszczególnych jednośladów elektrycznych. Posiadamy w naszej gamie motocyklowej najmocniejszy odpowiednik “125-ki” produkowany seryjnie – Zero S. Zaprezentujemy również przyśpieszenie najmocniejszego motocykla elektrycznego dostępnego na polskim rynku – Zero SR/F oraz najczęściej wybieranego motocykla elektrycznego w Polsce – Super Soco TC-MAX – komentuje Krzysztof Sokalski z Karbon2.

W sobotę 25 czerwca EV Show nie będzie jedyną atrakcją na EV Expereince powered by LG Energy Solution Wrocław. O godzinie 12:00 odbędzie się drugi zlot pojazdów elektrycznych organizowany przez Fundację EV Klub Polska. Na wyznaczonej części Toru Modlin wszystkie pojazdy stworzą rekordową kawalkadę, która cieszyć będzie oczy pozostałych uczestników wydarzenia. Będzie to również niepowtarzalna okazja by zapytać realnych użytkowników, jak wygląda życie z elektrykiem w Polsce. – Pierwszy zlot, który miał miejsce w Łodzi okazał się niewątpliwym sukcesem. Wówczas udało się zgromadzić ponad 150 pojazdów. Teraz nasze ambicje są jeszcze większe i na EV Experience chcemy pobić zeszłoroczny rekord, przekraczając barierę 200 zgromadzonych pojazdów. Wśród aut, które będzie można zobaczyć znajdą się m.in.: Mercedes EQS, wszystkie modele Tesli, Kia EV6, Hyundai IONIQ5, Volkswagen ID.3 oraz wiele, wiele innych. Podczas zlotu po raz pierwszy zorganizujemy również dla uczestników unikalną możliwość przejechania się różnymi EV po torze – mówi Łukasz Lewandowski, koordynator EV klub Polska.

Czytaj więcej

Zaraz po … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPE wycofał skargę na KE złożoną do TSUE dotyczącą niestosowania mechanizmu warunkowości
Następny artykułWyciekła cała fabuła The Flash z Ezrą Millerem