A A+ A++

Wielu Polaków, którzy mają umiejętności techniczne, na co dzień decyduje się na pracę w Austrii. Podoba im się, że mogą pracować legalnie w zamian za swoje specjalistyczne umiejętności i że zostaną objęci pełnym pakietem medycznym i socjalnym. Podobają im się także zarobki zaczynające się od 15 euro za godzinę, a także sam kraj (jego infrastruktura i przyroda). Sprawdź, czego chcą pracodawcy i jak bezpiecznie szukać pracy za granicą

Elektryk Austria – podstawowe wymagania pracodawców

Wymagania pracy dla elektryków w Austrii są takie same jak w Polsce, w tym konserwacja, instalacja i naprawa systemów elektrycznych. Austriacy zatrudniają elektryków tylko tych, którzy mają odpowiednie kwalifikacje. Umiejętności elektryka muszą zdiagnozować problem i dobrać odpowiednie parametry do jego rozwiązania. Musi też zadbać o stan techniczny wielu maszyn zasilanych energią: sprzętu AGD i ogromnych maszyn w fabrykach. Jego kwalifikacje muszą obejmować wykształcenie wyższe, szkołę handlową lub technikum.

Najlepsi pracodawcy w Austrii przed zatrudnieniem dokładnie przeanalizują kwalifikacje potencjalnego pracownika. Ośrodki kształcenia ustawicznego i ośrodki szkolenia zawodowego mogą również pomóc w znalezieniu pracy po ukończeniu kursu. Jednak twój cel byłby bardzo ograniczony i trudno byłoby ci znaleźć pracę. Kandydat odpowiadający na oferty pracy w Austrii musi posiadać licencję Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) oraz przejść kurs BHP.

Austriaccy pracodawcy przywiązują dużą wagę do doświadczenia kandydatów w swojej dziedzinie; w rzeczywistości dla większości z nich sama edukacja nie wystarczy. Praktyki i staże w Twoim rodzinnym mieście lub w pobliżu to świetna okazja do poszerzenia wiedzy w swojej dziedzinie. Praca z doświadczonym profesjonalistą może pomóc Ci rozwinąć umiejętności, które uczynią Cię atrakcyjniejszym kandydatem do pracy, w tym dobrą znajomość języka niemieckiego, która pozwoli Ci swobodnie komunikować się z szefem i współpracownikami.

Niektóre wymagania dotyczące pracy na stanowiskach takich jak elektrycy w Austrii obejmują:

  • komunikatywną znajomość języka niemieckiego, czyli możliwość swobodnej rozmowy z szefem i współpracownikami, co może być trudne, jeśli Twoim językiem ojczystym nie jest niemiecki.
  • prawo jazdy kategorii. Niektórzy pracodawcy oczekują, że ich pracownicy zapewnią własny prywatny samochód z prawem jazdy kategorii B lub więcej.

Ważne jest, aby wybrane przez Ciebie ogłoszenie o pracę spełniało wszystkie wymogi zarówno po stronie pracodawcy jak i pracownika.

Elektryk Austria – gdzie szukać oferty pracy za granicą?

Oferty jakie ma dla nas praca w Austrii są obecnie popularne wśród pracodawców online. Lubią naszych pracowników bardziej niż innych, co widać w Internecie. Należy jednak pamiętać, że nie każda oferta pracy, którą widzisz w Internecie, jest dla Ciebie dobra. Kwota płatności nie jest jedyną rzeczą, która ma znaczenie; warunki umowy muszą być jasne.

Skąd możesz wiedzieć, że oferta jest legalna? Współpracuj z agencją Martin Leasing Jobs, która od lat weryfikuje austriackich pracodawców, w celu znalezienia tylko prawdziwych ofert pracy w Austrii dla elektryków (i innych pracowników). Agencja pomoże Ci w kompleksowy sposób: w poszukiwaniu pracy, rekrutacji, przeprowadzce oraz udzielaniu wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów w miejscu pracy. Zaufaj swoim pośrednikom.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLeśnicy wsparli remont drogi gminnej w Dąbrówce 🔊