A A+ A++

Mielecki Melex Sp. z o.o., jeden z najdłużej działających producentów pojazdów elektrycznych na świecie, z sukcesem zakończyła prace związane z zaprojektowaniem i powstaniem nowej linii samochodów użytkowych. Od początku 2021 roku planowana jest produkcja seryjna oraz sprzedaż modeli N.Truck.

N.Truck to modułowy elektryczny pojazd użytkowy o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, przeznaczony do transportu w obszarach miejskich i przemysłowych. N.Truck może przewozić ładunki do 2 ton, czyli aż dwa razy więcej niż dotychczasowe modele Melex, czy samochody dostawcze znanych marek.

Napędzany bateriami litowymi będzie się poruszał z prędkością do 70 km/h, osiągając dystans powyżej 150 km, co umożliwia pracę pojazdu przez całą dobę. Dzięki kompaktowym rozmiarom, lekkiej konstrukcji i szerokości 1500 mm, pojazd może z łatwością poruszać się w wąskich uliczkach starych miast, czy wewnątrz hal magazynowych, nie zanieczyszczając powietrza.

 

Auto będzie sprzedawane w dwóch wersjach: średni z rozstawem osi 2500 mm i długi z rozstawem osi 3000 mm. Modułowa budowa pozwoli na dowolne komponowanie zabudowy, co zwiększy wachlarz zastosowań pojazdu.

Melex Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu to producent pojazdów elektrycznych, posiadający w ofercie ponad 100 różnych modeli z linii N.Car i N.Classic w wersjach: pasażerskie, bagażowe, specjalne, homologowane i bez homologacji, które z powodzeniem można wykorzystywać we wszystkich branżach.

 Firma zatrudnia około 170 osób, znaczna część produkcji jest eksportowana.


CZYTAJ TAKŻE:


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMedia społecznościowe sprawiają, że wierzymy w fałsz o Covid-19?
Następny artykułBlisko pięć godzin kilkudziesięciu strażaków walczyło z pożarem ułożonych w wielki stos podkładów kolejowych