Mecz był wyrównany już od pierwszej połowy, ale nie było to zajmujące widowisko. Na początku bardziej aktywni byli żółto-czerwoni. W 13. minucie groźnie strzelał głową Błażej Augustyn. Wyróżniał się też indywidualnymi akcjami Imaz. W odpowiedzi kilka razy atakowali gdańszczanie. Strzałem zza pola karnego szczęścia próbował Kubicki, chwilę później uderzenie Zwolińskiego Dziekoński przeniósł nad poprzeczką.

Druga połowa była bardziej emocjonująca niż pierwsza. Jagiellonia uzyskała przewagę, ale to Lechia w 52. minucie objęła prowadzenie. Po ładnej akcji w pole karne białostoczan zagrał Joseph Ceesay, a z bliska piłkę do bramki skierował Łukasz Zwoliński.

Białystok. Inauguracja Ekstraklasy przy Słonecznej. Jagiellonia Białystok vs. Lechia Gdańsk 1:1 Fot. Grzegorz Dąbrowski

Po trzech minutach było już 1:1. Imaz otrzymał dokładne podanie od Fedora Czernycha i celnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Gol dodał żółto-czerwonym animuszu, jednak ataki były raczej schematyczne. Blisko kolejnej bramki dla gospodarzy było w 73. minucie. Po podaniu Romanczuka Imaz miał dużo miejsca przed polem karnym. Wykorzystał tę przestrzeń i mocno uderzył. Alomerović bronił ten strzał na raty, ale ostatecznie złapał piłkę.

W 80. minucie zapędy białostoczan na chwilę ostudził Żukowski. Po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

Jagiellonia mogła jeszcze wyjść na prowadzenie  w doliczonym czasie gry. Po uderzeniu głową Andrzeja Trubehy fenomenalną interwencją znów popisał się Alomerović, wybijając piłkę na rzut rożny.

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 1:1 (0:0)

Bramki: Imaz (55.) – Zwoliński (52.).

Jagiellonia: Dziekoński – Puerto, Augustyn, Pazdan – Prikryl Ż, Romanczuk, Pospiszil, Nastić (83. Wdowik) – Mystkowski (56. Struski), Imaz, Czernych Ż (56. Trubeha).

Lechia: Alomerović – Kopacz, Nalepa, Maloca, Conrado Ż – Makowski, Kubicki – Ceesay (68. Żukowski), Kałuziński (61. Biegański), Durmus (81. Gajos) – Zwoliński (81. Flavio Paixao).