Przed pierwszym gwizdkiem meczu 1/8 finału między Polską a Francją nie dawano Biało-Czerwonym zbyt wielu szans w starciu z obrońcami tytułu. Portal theanalyst.com oceniał szansę na awans na 18 procent. Pierwsza połowa pokazała jednak, że zespół Czesława Michniewicza potrafi przeciwstawić się mistrzom świata.

Olivier Janiak przyjechał pokazać mundial synowi. “Takich piłkarzy nie będziemy mieć przez kolejne 36 lat”

Polska bezbramkowo remisuje z Francją. “Najlepsze minuty na mundialu”

Pierwsze minuty spotkania pokazały, że Polska nie zamierza wyłącznie bronić się w starciu z Francuzami. Polscy piłkarze wysoko podchodzili i pressowali przeciwnika. Po dwudziestu minutach meczu eksperci byli zgodni – to najlepsze minuty naszej kadry na mundialu.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

“Najlepsze 20 minut na mundialu” – napisał Konrad Marzec. Takiego samego zdania był dziennikarz Viaplay, Andrzej Twarowski i dodał: “Jednak można”.

Dziennikarz Sport.pl Łukasz Jachimiak skomentował pierwszą połowę następująco: “O taką Polskę wszyscy walczyliśmy”.

Media komentują słowa reprezentanta Polski. “Upajał się nieszczęściem kolegi”

W pewnym momencie Polska miała większe posiadanie piłki od mistrzów świata. “Polacy z większym posiadaniem piłki. Gramy w piłkę” – napisał Michał Kołodziejczyk, dyrektor Canal+Sport.

“No na razie nie jest źle jeśli chodzi o podejście wyżej, odważniejszy pressing i szukanie “momentów”. Tylko te momenty potem tak łatwo marnujemy – a to złe przyjęcie Frankowskiego, a to złe wyprowadzenie, gdy Lewy wolny z boku itd.. Miejsca mamy dużo, aż się prosi skorzystać” – ocenił pierwszą część spotkania Przemysław Michalik z portalu weszło.com.

“Gramy w piłkę! (Zobaczymy co będzie ale i tak)” – ocenił muzyk pablopavo.

“Kto im dał skrzydła? Tym Orłom, które były kurczakami” – zastanawia się Leszek Orłowski, dziennikarz “Piłki Nożnej”.

2Mecz pilki noznej Polska - Arabia Saudyjska w DohaFrancuz zobaczył, kto gra dla Polski. I nie wierzy. 44-latek “biega szybciej”

Niestety tuż przed przerwą Polacy stracili bramkę na 1:0. “Boli, bo naprawdę nie czuję, żebyśmy na to zasłużyli” – ocenił Marzec.

“Nigdy bym się nie spodziewała, że na tym mundialu zagramy mecz, który będzie się oglądało z przyjemnością i w którym nie czekam tylko na końcowy gwizdek” – oceniła Jolie Wojtasińska.

“Ale Giroud to włożył perfekcyjnie” – tak gola Francuzów podsumował syn selekcjonera polskiej reprezentacji, Mateusz Michniewicz.