Bohaterem spotkania był Dominik Skiba, który w zaledwie 39 minut skompletował hat-tricka. Strzelanie rozpoczął już na początku meczu, gdy wykorzystał rzut karny – podyktowany za faul na nim. Goście po kilkunastu minutach wyrównali. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Paweł Posmyk. Końcówka pierwszej części należała jednak do Skiby, dzięki któremu śląski zespół prowadził 3:1.

W drugiej połowie “dwójka” Górnika również szybko strzeliła gola, a na listę strzelców wpisał się – uderzeniem z ostrego kąta – Marko Zawada. Tuż przed końcem wynik ustalił Bartłomiej Korbecki.

Na uwagę zasługuje fakt, że zabrzanie wystawili bardzo młody zespół. Najstarszy w wyjściowej “11” był… 22-letni Ishmael Baidoo. W następnej kolejce Górnik II zagra na wyjeździe z MKS-em Kluczbork.

Górnik II Zabrze – Warta Gorzów Wielkopolski 5:1 (3:1)

Bramki: Skiba 5. (k), 34., 39., Zawada 49., Korbecki 88. – Posmyk 18.

Górnik II: Neugebauer – Kotko, Surowiec, Wingralek, Flak (77. Dziedzic), Skiba (84. Banaczek), Zawada, Pranica (77. Zielonka), Baidoo (68. Korbecki), Szymański, Pawlak (84. Martuszewski)

Warta: Kosiorek – Wiejkuć, Grudziński (52. Stawikowski), Siwiński, Gołdyn, Ławniczak, Posmyk, Kasprzak (84. Szulc), Błajewski (70. Ł. Zakrzewski), Zakrzewski (52. Szałas), Ufir (52. Poniedziałek).