A A+ A++

Utracone przychody Hotelu Arłamów wynoszą około 20 mln zł. Obiekt zostanie otwarty 22 maja. – Na szczęście dynamika sprzedaży jest optymistyczna. Jeśli nie wydarzy się nic, co zmniejszy zainteresowanie gości przyjazdem do naszego hotelu, to tegoroczne wakacje mogą być bardzo obiecujące. Jednak odbudowa utraconego przychodu potrwa dłużej – powiedział podczas debaty EEC Online „Branże wrażliwe” Michał Kozak, prezes zarządu Hotel Arłamów.

Obiekt funkcjonuje w dwóch obszarach: gościa indywidualnego, dla którego ważnym okresem są wakacje, ale również w sektorze MICE.

– W przypadku tego drugiego – trzeci i czwarty kwartał tego roku w naszych rezerwacjach i potwierdzonych umowach wygląda obiecująco. Jednak mamy pewne obawy, dlatego z czujnością będziemy się przyglądać temu, co się będzie działo – tłumaczy Michał Kozak.

Prezes podkreśla że przez ostatnie dwa miesiące w Hotelu Arłamów trwały prace nad stworzeniem polityki bezpieczeństwa.

– Dostosowanie hotelu do obostrzeń rekomendowanych przez ministerstwo rozwoju i wymaganych przez resort zdrowia kosztowało już około milion złotych. Arłamów ma 100 tys. metrów kwadratowych pod dachem, więc potrzebowaliśmy nie tylko rozwiązań organizacyjnych, ale przede wszystkim systemowych. W naszej polityce bezpieczeństwa jedną z głównych ról odgrywają programy, które zapewniają dezynfekcję na tak dużej powierzchni. Ona jest dzisiaj naszym atutem, bo łatwiej zachować dystans społeczny, ale też wyzwaniem jeśli chodzi o rozwiązania sanitarne – wyjaśnia Michał Kozak.

Hotel został wyposażony w specjalny system połączony z wentylacją, który umożliwia dezynfekcję wszystkich pomieszczeń w obiekcie. Wymieniono także stację uzdatniania wody.

– Nasza polityka bezpieczeństwa, nad którą pracowaliśmy przez ostatnie dwa miesiące ma najpierw stworzyć wrażenie, że u nas jest bezpiecznie, by potem goście mogli na własne oczy je zweryfikować i przekonać się, że u nas można spokojnie wypocząć, a potem ewentualnie się spotkać, porozmawiać i zrobić jakiś biznes – opisuje prezes Kozak.

ZOBACZ RETRANSMISJĘ SESJI, W KTÓREJ WZIĄŁ UDZIAŁ MICHAŁ KOZAK:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułMIELEC. Szpital i pogotowie z nowymi pojazdami. Jeden do walki z Covid-19
Następny artykułTomasz Hajto tłumaczy, jak to było z papierosami. “Kupiłem tanio 40 kartonów od sąsiada”