A A+ A++

Edyta Górniak (51 l.) podzieliła się z fanami niezwykle smutną informacją. Polska diwa straciła bliską swemu sercu osobę. Co ciekawe, na początku swojej kariery musiała z nią rywalizować.

Edyta Górniak przekazała smutne wieści

Edyta Górniak zwykle w mediach społecznościowych stara się dzielić pozytywnymi, podnoszącymi na duchu informacjami. Jako osoba mocno uduchowiona i czerpiąca pełnymi garściami z filozofii New Age, wokalistka wierzy m.in. w reinkarnację. Tym razem gwiazda zrezygnowała z powoływania się na nieszablonowe teorie i zwięźle przekazała fanom smutny komunikat. Straciła znajomą piosenkarkę. 

Edyta Górniak bardzo przeżyła informację o śmierci Sary Tavares. Uczestniczka Eurowizji w 1994 roku odeszła w wieku zaledwie 45 lat. Co ciekawe, polska diwa miała przyjemność osobiście poznać gwiazdę podczas konkursu Eurowizji. Wokalistki rywalizowały wówczas ze sobą. 

Edyta Górniak pogrążyła się w żałobie

Wiadomość o śmierci Sary Tavares jako pierwsze podały portugalskie media. Piosenkarka zasłynęła z występu w finale Eurowizji 1994, podczas którego zaprezentowała niezapomniany utwór “Chamar a música”. Ostatecznie uplasowała się na ósmym miejscu.

W ostatnich latach Tavares mocno podupadła na zdrowiu. Wokalistka walczyła z guzem mózgu. Ze względu na chorobę w 2017 roku była zmuszona przerwać karierę artystyczną. To właśnie 6 lat temu ukazał się jej ostatni album. Niestety żadna terapia nie była w stanie ocalić jej życia. Sara Tavares zmarła 19 listopada w lizbońskim szpitalu Luz.

Edyta Górniak, która przed laty rywalizowała z Portugalką podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 1994 r. napisała w mediach społecznościowych:

“Z wielkim smutkiem przyjęłam informację, że wspaniała artystka portugalska Sara Tavares, z którą wspólnie stanęłyśmy na scenie w Dublinie, reprezentując nasze kraje, wczoraj odeszła… Łączę się w bólu z jej fanami i z całą Portugalią”.

Zobacz też:

Edyta Górniak zaczęła mówić o konflikcie z Kayah i nagle stało się to… “Ludzie kochani”

Steczkowska zaliczy wielki powrót na Eurowizję? Górniak już wyraziła swoje zdanie

Doszło do niezręcznej sytuacji między Górniak a Brzozowskim. Była nieświadoma

pomponik.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNiezwykły duet na jednej scenie – Grażyna Łobaszewska i Stanisław Soyka w KCK
Następny artykułLudzie PiS jak grupa sabotażowa. Co wynika z rewelacji “agenta Tomka”?