A A+ A++

Oficjalną informację o dołączeniu Miszczaka do Polsatu podano w czwartek w komunikacie. Pierwszy raz o tym, że były dyrektor programowy TVN może przejść do Polsatu, pisaliśmy już w czerwcu br. O tym, że tak na pewno się stanie, informowaliśmy w listopadzie br.

Poza byciem dyrektorem programowym Polsat Miszczak będzie wiceprezesem spółki. Dołączy do zarządu, którym kieruje Stanisław Janowski. Zasiadają w nim też Piotr Fajks, Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska, Adam Nowe i Janusz Pliszka.

Nina Terentiew, która obecnie jest dyrektor programową i także członkiem zarządu Telewizji Polsat, zakończy pełnienie tych funkcji i wejdzie w skład rady nadzorczej spółki. Terentiew do Polsatu dołączyła w 2006 r., a dyrektor programową została w 2007 r. Wcześniej pracowała w TVP2.

Edward Miszczak z TVN Warner Bros. Discovery rozstał się w czerwcu br., po 25 latach pracy.  – W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu – napisał żegnając się z firmą.

Aktualnie przebywa na okresowym zakazie pracy u konkurencji, który trwa około pół roku.

Jak niedawno informowaliśmy z powodu oczekiwania na nowego dyrektora programowego Polsat wstrzymał większość decyzji programowych dot. głównej anteny dotyczących wiosennej ramówki 2023 roku. Chwilowo również wstrzymał rozmowy z producentami, zwłaszcza odnośnie nowych programów. Jednocześnie ruszyły prace nad programem śniadaniowym, który miałby w przyszłym roku trafić do ramówki stacji.

Edward Miszczak przed 25 lat w TVN

Edward Miszczak w TVN Warner Bros. Discovery jako członek zarządu i dyrektor programowy był odpowiedzialny za flagowy kanał TVN, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. Funkcję dyrektora programowego TVN pełnił od 1998 roku. Wcześniej współtworzył rozgłośnię RMF FM, pracował też w Radiu Kraków. Miszczak ukończył historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Naukę na uczelni łączył z pracą w radiu studenckim.

Cała grupa Cyfrowy Polsat, do której oprócz spółek mediowych należą m.in. Polkomtel i Netia, w zeszłym kwartale przy wzroście przychodów o 3 proc. do 3,27 mld zł zanotowała 839,6 mln zł skorygowanego zysku EBITDA. Średni przychód miesięczny od abonenta zwiększył się o 3,9 proc. do 71,3 zł, a od klienta usług prepaidowych – o 9,1 proc. do 17,9 zł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRafał Bochenek nowym rzecznikiem prasowym PiS
Następny artykułOszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Ostrzeżenie przed phishingiem