A A+ A++
Dziewczyna Bonda na sprzedaż. Za 100 mln euro
Dziewczyna Bonda na sprzedaż. Za 100 mln euro
fot. Hannah Hombergen/George Lucian / / Cover Images

To superjacht inspirowany towarzyszkami agenta Jej Królewskiej Mości wart jest 100 mln euro. Na pewno ani James Bond ani żaden z jego arcywrogów nie powstydziłby się popłynąć nim w stronę zachodzącego słońca. Statek ma licencję na pływanie i to bardzo szybkie.

Jacht ma 70 metrów i dwa poziomy. Dwukadłubowa konstrukcja daje statkowi dodatkową stabilność podczas dalekomorskich rejsów. Z zewnątrz dominuje elegancka “pistoletowa” szarość, a w środku – przeważa ciemne drewno i złoto. Wnętrze oświetlone jest za pomocą chłodnego światłą, dzięki czemu przywodzi na myśl zdystansowanie, które cechuje 007. 

fot. Hannah Hombergen/George Lucian / Cover Images

Najważniejszą kajutą jest dwupiętrowa sypialnia, z której można przejść na “pływający” balkon. W jej centralnym punkcie znajduje się dwuoobowe łóżko. Co pewnie docenią tylko niektórzy, jest ona tak skonstruowana, że wygłusza zarówno wibracje, jak i odgłos towarzyszące rejsom. Inne pomieszczenia dla towarzyszy podróży zostały umieszczone nad dwoma potężnymi silnikami. 

– Sięgam po inspiracje woskowe, lotnicze, a nawet kosmiczne – przyznaje jeden z pary projektantów George Lucian. Drugim była Hannah Hombergen. 

Niszą dla stoczni wydaje się produkcja “nietypowych jachtów”. Wśród takich znajdziemy m.in. luksusową Estellę, która przypomina jeden ze statków kosmicznych rodem z “Gwiezdnych Wojen” czy też  włoski jacht z 200 – metrową… dziurą pośrodku. 

aw

Źródło:
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNauczyciele miejscy z nagrodami
Następny artykułUM Oświęcim: Oświęcim. Sprawca zniszczenia kilku kamienic w Starym Mieście ma postawione zarzuty