A A+ A++

Aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia wskazanie policjantom występujących konkretnych kategorii zagrożeń, z miejsca zamieszkania poprzez wykorzystanie komputera lub urządzenia mobilnego. Roczne podsumowanie zgłoszeń w województwie podlaskim potwierdza, jak powszechna stała się komunikacja mieszkańców z miejscową policją.

REKLAMA


29 904 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie garnizonu podlaskiego w 2024 roku pokazuje, że mieszkańcy naszego regionu chętnie korzystają z możliwości komunikacji z policją za pomocą tego narzędzia, zaznaczając zarówno nieprawidłowości jak i zagrożenia w swojej okolicy. W 2024 roku najwięcej zgłoszeń, bo aż 7 547 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, 5 503 – spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, a 5 004 – nieprawidłowego parkowania.

I tak m.in. terenie Lipska zostało naniesione zgłoszenie w kategorii „niewłaściwa infrastruktura drogowa”. Z opisu zagrożenia wynikało, że kierujący pojazdami włączający się do ruchu z ulicy Rybackiej na ul. Batorego w Lipsku mają ograniczoną widoczność, co powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W wyniku weryfikacji zagrożenia dzielnicowy z Posterunku Policji w Lipsku potwierdził zagrożenie, kierując jednocześnie wystąpienie do zarządcy drogi o poprawę widoczności kierujących włączających się do ruchu. Na postawie wizji terenowej, decyzją marszałka województwa podlaskiego, we wskazanym miejscu ustawiono lustro drogowe, które umożliwia bezpieczne włączenie się do ruchu.

Warto pamiętać, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji. Funkcjonariusze są zobowiązani zweryfikować naniesione na mapę zgłoszenie, co w przypadku nieuzasadnionego okolicznościami jego zaznaczenia pochłania czas i zasoby, które mogłyby zostać wykorzystane w sytuacjach rzeczywistego zagrożenia. Działania mundurowych przede wszystkim mają na celu wyeliminowanie nieprawidłowości i zagrożeń, a tym samym wpływać wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców województwa podlaskiego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to ważne narzędzie, ale należy używać go odpowiedzialnie. Przypominamy, że nie jest ono przeznaczone do zgłaszania pilnych przypadków wymagających natychmiastowej interwencji. W takich sytuacjach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Każde zgłoszenie jest ważne, a funkcjonariusze zawsze podejmują działania w odpowiedzi na sygnały od mieszkańców.

podlaska.policja.gov.pl
opr. (orj)

Nasze materiały wideo:


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBandai Namco zgarnia baty i przeprasza za błędy. Premiera z problemami
Następny artykułStrefa Czystego Transportu w Krakowie. Konsultacje przedłużono