A A+ A++

Petycję w sprawie dokonania zmian w regulaminie złożył mieszkaniec Inowrocławia Przemysław Jessa, który zauważył, że obecnie użytkownicy hulajnóg nie mogą jeździć w skate parku bez łamania przepisów.

– Jak świat długi i szeroki, w skate parkach dopuszcza się jazdę nie tylko na łyżworolkach, rolkach, deskorolkach, wrotkach i rowerach BMX, ale też na hulajnogach, bowiem jazdza na hulajnodze to jedna z dyscyplin szeroko pojętego skateboardingu – pisze w petycji Przemysław Jessa.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji w inowrocławskim ratuszu negatywnie zaopiniowała petycję, co oznacza, że zmiany nie zostaną wprowadzone.

– Skate parki projektowane są zgodnie z normą PN-EN 14974, która nie uwzględnia korzystania z hulajnóg, ale jednocześnie tego nie zabrania. Jednakże w przypadku starania się o reklamację uszkodzonego sprzętu przez hulajnogę, wniosek nie byłby rozpatrzony pozytywnie. Hulajnogi, ze względu na swoją budowę i konstrukcję z aluminium w czasie jazdy niszczą nawierzchnię jezdną przeszkód skate parku, a gwarancja nie obejmuje hulajnóg, jako użytkowników przeszkód – wyjaśnia Tomasz Marcinkowski, przewodniczący inowrocławskiej Rady Miejskiej.

Przypomnijmy, że w inowrocławskim skate parku co roku odbywają się zawody, podczas których jedną z kategorii jest właśnie jazda na hulajnodze.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułO tym filmie mówiła cała Polska! Pan Jacek z Łowicza odpowiada swoim hejterom i wyjaśnia swoje wzruszenie
Następny artykułOskarżany o molestowanie Placido Domingo poprosił ofiary o przebaczenie